Мед Атлант

Простір для “Дому Сірка” облаштовують у Хриплині

21 квітня у селі Хриплин почали облаштовувати територію, на якій розташують притулок для тварин “Дім Сірка”. За словами очільниці організації Наталії Когут, спершу тут розчистять територію та встановлять вольєри, опісля зведуть адмінбудинок і власну ветклініку.

Переїхати на нову ділянку планують до початку осені, пише Суспільне Карпати.

Ділянку площею 20 арів “Дім Сірка” у селі Хриплин придбав два роки тому. Вона розташована у промисловій зоні. Благодійники надали організації 25 тисяч доларів, за які купили ділянку, огородили її та встановили тут 11 вольєрів.

Після цього роботи припинили через непорозуміння із жителями Хриплина. За словами Наталії Когут, приватне підприємство не дозволило їм під’єднатися до їхньої лінії електропередач.

“Якщо ми не знайдемо добру людину, яка дозволить нам протягнути світло, то будемо ставити сонячні батареї і купувати мініелектропідстанцію, щоб бути незалежними”, – каже Наталія Когут.

21 квітня ділянку розпочали приводити до ладу: розчистять, встановлять вольєри та переносний будинок, в якому розташується адміністрація, операційна та мінілікарня.

Також у планах — викупити ще одну ділянку поруч, на якій облаштують майданчик для дресирування та вигулу собак. Оновлений притулок, каже Наталія Когут, надаватиме платні послуги – догляд за тваринами, господарі яких їдуть на кілька днів із міста. Загалом тут планують розмістити до 370-ти собак.

“Ти маєш прийти в притулок чистим і вийти з притулку чистим, – говорить Наталія Когут. – Це в будь-якому притулку в Європі, за кордоном – заходиш, як у магазин. І я хочу, щоб такі умови були тут: прийшов, подивився на собаку, захотів вигуляти – вигуляв і вийшов чистий”.

Наразі “Дім Сірка” домовляється з міською радою про нюанси в оформленні документів. Перший заступник міського голови Микола Вітенко пообіцяв Суспільному Карпати прокоментувати ситуацію 22-го квітня.

До слова, зараз “Дім Сірка” розташований у селі Микитинці. Тут тримають 350 собак. Через карантин, каже волонтерка Ірина Зайченко, люди менше жертвують на притулок. Відтак, волонтери мають борги у ветеринарних клініках міста та обмежені ресурси для утримання собак. А ще – тваринам не вистачає уваги.

“Люди, приїздіть погуляти з ними, тому що для них важлива не стільки смачна каша, скільки людська увага і тепло”, – закликає Ірина Зайченко.

Читайте також: Борги зашкалюють: “Дім Сірка” просить про допомогу.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...