Після річної перерви в обласній лікарні відновили планову госпіталізацію

В  Івано-Франківській обласній клінічній лікарні після річної перерви відновлюють планову госпіталізацію.

За словами лікарів відділення неврології, чимало хворих із розсіяним склерозом поступають у запущених станах.
На жаль, у більшості пацієнтів за останніх півроку хвороба прогресувала настільки, що ми змушені констатувати інвалідизацію, – говорить завідувачка відділення Анна Сорохман. – Точні причини її виникнення невідомі, все ж призупинити цю хронічну хворобу можна за умови вчасного звернення в межах двох тижнів з моменту чергового клінічного симптому.
Серед проявів прогресуючого захворювання центральної нервової системи: втрата зору, рухової активності, порушення функції тазових органів.

Ось уже третій день тут пані Тетяна, якій діагностували недугу ще три роки тому. Спосіб життя жінки за цей час дуже змінився: швидко втомлюється, рухи обмежені. Каже, дуже б хотілося мати розуміння щодо уваги до свого здоров’я дещо раніше. Розповідає лікарка також про 20-річного хлопця, якого днями госпіталізували, і який буквально за кілька місяців втратив можливість самостійно ходити.
Ця хвороба вражає молодь, симптоматика розсіяна, тому не варто зволікати зі зверненням, – акцентує Анна Сорохман.
Минулого року у відділенні неврології з Центром розсіяного склерозу пролікували 300 таких пацієнтів. В середньому тут перебуває 30-40% таких хворих. Зауважимо, що медикаменти для цих пацієнтів лікарня отримує за держпрограмою і сьогодні необхідними препаратами забезпечують всіх без винятку.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...