МОН обрало чотири прикарпатські школи для запровадження стандарту НУШ у 5-9 класах

Чотири школи Прикарпаття обрані для пілотного проєкту із запровадження нового державного стандарту базової середньої освіти.

Про це в етері Суспільного розповіла проректорка Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Любов Шелемей.

Серед обраних – Івано-Франківський ліцей № 2, Калуський ліцей № 10, Ямницький та Більшівцівський ліцеї. Мова йде про наступний етап запровадження Концепції Нової української школи. Перший розпочався у 2017-му році з початкової ланки. З нового навчального року сучасні четвертокласники його випробують першими, перейшовши до п’ятого класу.

“Логічно, що після реформування початкової освіти учні молодших класів переходять до базової школи 5-9 класів поступово, і , відповідно, реформа має продовжуватися”, – розповідає Любов Шелемей.

Реформатори середньої школи прагнуть до таких результатів як мотивоване отримання знань учнями та їхнє використання у життєвих ситуаціях. Випускник дев’ятого класу повинен буде вміти визначатися професійно, в майбутньому матиме навики самодостатньої особистості, яка зможе забезпечити себе і бути корисною для суспільства.

Як і на етапі реформування початкової школи, середню чекає покращення технічної бази. Гроші підуть на закупівлю сучасних шкільних меблів, а також – на обладнання новітніх STEAM- лабораторій. Останні об’єднають науку, технології, інженерію, мистецтво та математику в одну систему, де задіяні прикладні та міждисциплінарні підходи навчання для підготовки дітей до професій майбутнього.

“Це питання місцевих органів управління освіти, територіальних громад, але левова частка виділятиметься з державного бюджету”, – пояснює проректорка інституту післядипломної педагогічної освіти.

Цей етап триватиме до 2027-го року. Впроваджуючи його, Міністерство освіти і науки використає результати моніторингу початкової школи, які виявилися втішними.

“Найважче було долати вчительські і батьківські стереотипи. Попри це ми впоралися з цим завданням. Маємо позитивні зрушення, переваги в учнів, що першими почали навчатися за новими стандартами”, – каже Любов Шелемей.

Читайте також: МОН готується до запуску НУШ у 5 – 9 класах.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...