Мед Атлант

В Івано-Франківську облаштують інклюзивну сонячну пекарню

Інклюзивну сонячну пекарню, у якій працюватимуть люди із синдромом Дауна та іншими ментальними порушеннями, відкриють в Івано-Франківську. Проєкт з її облаштування “Радість без меж” став одним із переможців цьогорічного “Бюджету участі”.

На реалізацію ініціатива отримає від міста 300 тисяч гривень. Про це Суспільному розповів автор ідеї, отець Андрій Цікало.

Радість без меж” — це назва тільки проєкту, який ми подавали на “Бюджет участі”. Як саме називатиметься кафе-пекарня – ще не вирішили, — каже отець Андрій. – Кошти, які отримаємо – це тільки маленька частка того, що потрібно для відкриття цього соціального підприємництва. Відкриємося, як тільки будуть гроші, але маємо амбітні очікування зробити це на початку липня. Плануємо, що у пекарні-кафе будемо також проводити різні майстер-класи і воркшопи.

Пекарню облаштують при монастирі Святого Йосифа на вулиці Івасюка. За проєкт її відкриття проголосувало понад пів тисячі людей. Це вже третя соціальна інклюзивна ініціатива, яка реалізовується при монастирі за гроші “Бюджету участі”.

Першим проєктом було відкриття на території монастиря майстерні, де наші друзі із синдромом Дауна та іншими порушеннями збираються, моляться і виготовляють маленькі вироби. Другий – інклюзивний майданчик. Тож потреба у пекарні-кафе виникла з необхідності розширити майстерню. Маємо для цього вільні приміщення у монастирі, — розповідає автор ідеї.

Загалом, за даними сайту, цьогоріч, за гроші “Бюджету участі-2021” реалізують 62 проєкти на суму 18 мільйонів гривень.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...