Найстаршій прикарпатці Пелагеї Козьменко виповнилося 107 років

Найстаршій жительці Івано-Франківщини, мешканці Печеніжина Пелагеї Козьменко, сьогодні, 13 травня, виповнюється 107 років.

Про це інформують на сторінці у фейсбуку Печеніжинської територіальної громади.
За своє довге життя пані Пелагея пережила чимало: дві війни, голод, втратила рідних та оселю. Жінка пригадує, що без діла ніколи не сиділа. З 13-ти років працювала на мебельному комбінаті. Вдень на одній роботі, а ввечері займалася іншими справами: шила фіранки, килими, – йдеться у дописі.
В молодості сільська рада відправила Пелагею навчатися на акушерку у Львів. Після навчання вона повернулася в село, часто допомагала при пологах. Під час Другої світової війни була поранена, а її хата згоріла, вогонь знищив і всі документи. Тож 18 років жінка із сином жила у чужих оселях.
Кілька років п. Пелагея шила одяг для УПА. За це її посадили у в’язницю в Коломиї, там катували дві доби, але дружина енкаведиста попросила чоловіка, і той випустив ув’язнену. У часи голоду годувала не лише свою сім’ю, а й чужих дітей.
За словами сина, Любомира Козьменка, секрет довголіття мами полягає у тому, що вона постійно пила лісові трави, чай робила. Вживала багато меду і їсть тільки натуральну їжу.
Сама ж жінка на запитання про таємницю довголіття усміхається і каже, що треба жити без злоби, з любов’ю до родини і Бога, щодня молитися і мати відкриті до людей і світу серце й душу.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

Loading...