Втрати окупанта станом на 281 день війни

89440
Особовий склад
280
Літаків
261
Гелікоптерів
2915
Танків
5877
ББМ
1904
Артилерія
210
Засоби ППО
395
РСЗВ
4441
Автомобільна техніка та цистерни з ПММ
1562
БПЛА
16
Кораблі та катери
Купити квартиру в Івано-Франківськ

На Грушевського реставрують пам’ятку архітектури.ФОТО

На вулиці Грушевського, 31, в Івано-Франківську тривають ремонтно-реставраційні роботи на пам’ятці архітектури.

Роботи проводяться з ініціативи Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства, чиї приміщення знаходяться у цій будівлі.
Про хід робіт розповів головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини Департаменту містобудування та архітектури Володимир Ідак, який на місці поспілкувався з представниками підрядної організації.
Наразі, з дотриманням реставраційних технологій, проводиться очищення цоколю від нашарувань пилу і старої фарби. Очищують до рівня автентичних облицювальних кам’яних блоків із пісковика. Після цього, швидше за все, приймемо рішення про те, щоб їх помалювати. Справа в тому, що стара фарба була на основі дрібнодисперсної сажі, яка дуже глибоко проникла у фактуру каменю. Якщо залишити його без покриття, то виглядатиме так ніби він брудний, – каже Володимир Ідак.
Спеціаліст додає, що очистити поверхні повністю важко, а «витравлювати» кислотними розчинами не можна – вони мають руйнівний вплив на камінь.
Дуже добре, що поступово відходить практика примітивних «санітарних» фарбувань і побілок поверх старих покриттів – лиш би на вигляд було свіженьке! Є люди, які розуміють, що спочатку треба розчистити все зайве, розкривати і показувати автентичні речі, які мають самостійну цінність. І, безумовно, робити це треба правильно: як очищувати, так і покривати, – наголошує Ідак.
За словами архітектора, малювати фасади, покривати конструктивні елементи, які вразливі до атмосферних опадів потрібно так званими «фарбами, що дихають» – пропускають повітря. Як правило, вони на силікатній основі, а також можуть бути вапняні розчини.
Був момент, коли на будівельний ринок зайшло багато сучасних матеріалів на синтетичній основі. Наприклад, є багато клеїв різного ступеню міцності, які доволі герметично закривають конструктиви. У деяких моментах вони позитивну роль зіграли, але в більшості – негативну. Адже зверху щільно консервують! Як наслідок, інфільтрація вологи не відбувається, стіни перезволожуються, утворюються різні грибкові явища тощо, – розповідає Володимир Ідак.

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

Loading...