Мед Атлант

Прикарпатка Надія Баб’юк виховує восьмеро прийомних дітей

Прикарпатка Надія Баб’юк виховує восьмеро прийомних дітей у будиночку сімейного типу у Коломиї. Житло для дітей-сиріт купила Коломийська міська рада.

Офіційне відкриття відбулося у серпні минулого року, пише Суспільне .

Роману Ємчуку — 6 років. До школи ще не ходить. Він — наймолодший серед дітей.Читати його навчив рідний старший брат Михайло.

Прибираю за собою, за Ромком. Я його вчу читати, вчу писати, – розповідає Михайло Ємчук.

Хлопці у дитячому будинку сімейного типу в Коломиї живуть з лютого. До цього братів виховували у сімейному будинку в Городенці, але його розформували. Своїм читанням Роман дивує навіть маму-виховательку Надію Баб’юк.

У першому класі такого читання я ще не чула. Я знаю, що по складах можуть читати. Але щоб так вільно, я ще такого не чула, – розповідає мама-вихователька.

У цьому будинку сімейного типу діти разом люблять складати конструктор, але, крім того, мають ще багато справ.

Коли мама пече хліб, то я її допомагаю теж пекти, – каже Анастасія Чорнюк.

Мені подобається в цьому будинку жити, тому що нас возять на різні екскурсії, басейни, і подобається, коли я малюю і роблю подарунки мамі. В школі подобаються нові друзі, –розповідає Павло Чорнюк.

У Надії Баб’юк є троє власних дітей, але поруч з жінкою — тільки наймолодша дочка. Вона розповідає, що мріяла стати мамою-вихователькою.

Спочатку хотіла взяти двох дітей під опіку, але обставини дозволили взяти більше. Будинок для дітей-сиріт купила Коломийська міська рада.

Офіційне відкриття відбулося у серпні 2020 року. Надія Баб’юк розповідає, що наразі власними силами почали переробляти гараж під спортзал.

З чоловіком я радилася вже тоді, коли знала, що є будинок, і що я цього дійсно хочу. Він був “за”, не був проти, але одразу був шокований. Каже: “Чого ти мені не казала про цю мрію?”. Мріяла чого? Бо старші діти виростають і йдуть вчитися, і вони практично додому не вертаються, в них сім’ї, – розповідає Надія Баб’юк.

Тим сім’ям, які дійсно хочуть взяти дітей під опіку, Надія Баб’юк радить не вагатися. Каже, складно тільки в перші місяці, щоб зрозуміти звички і характер кожної дитини.

Наразі в області є 11 будинків сімейного типу, де виховують 69 дітей. Окрім того, є ще низка спеціалізованих закладів, де перебувають діти-сироти.

Від одної до чотирьох діток влаштовують у прийомну сім’ю. У дитячі будинки сімейного типу – від 5 до 10 діток. Дітей забезпечує держава. Наразі в нас функціонує Долинський “Теплий дім” та Надвірнянський будинок дитини, – каже начальниця відділу служби у справах дітей ОДА Марія Євчук.

За її словами, на Франківщині — 1 245 дітей-сиріт та тих, в яких батьки не мають права ними опікуватися, перебуває на обліку в службі у справах дітей облдержадміністрації. З них 224 дитини можливо усиновити. Цього року 5 дітей-сиріт отримали нових батьків.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...