Мед Атлант

З 2022 року поточного середнього ремонту на дорогах України більше не буде – Укравтодор

Починаючи з 2022 року в Україні, у рамках виконання програми Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво», будуть виконуватися тільки два види дорожньо-ремонтних робіт – поточний і капітальний. Проміжний варіант у вигляді поточного середнього ремонту буде виключено. Про це повідомляє Укравтодор на своїй офіційній сторінці у Facebook.

«На початку 2022 року вступає в силу ДСТУ 8747. Згідно з ним, вже з наступного року Служби автомобільних доріг у всіх нових дорожніх проєктах відмовляться від поточного середнього ремонту на користь капітального ремонту», – пише Укравтодор.

При цьому об’єкти, на яких вже розпочато поточний середній ремонт, будуть завершені з урахуванням вимог цього класу ремонту.

Як пояснили в Укравтодорі, необхідність відмови від поточного середнього ремонту обумовлена ​​тим, що умови його проведення не передбачають підсилення дорожньої основи, через що такі дороги дуже швидко руйнуються.

«З 2020 року нова команда Укравтодору посилила контроль за об’єктами поточного середнього ремонту. Зокрема, в понад 80% випадків за структурою робіт був наближений до рівня капітального ремонту», – йдеться у повідомленні Укратодору.

Водночас нещодавнє обстеження відремонтованих доріг координаторами CoST виявило численні пошкодження на об’єктах, які були здані в експлуатацію відносно недавно. Такі пошкодження були виявлені, зокрема, в Закарпатській, Миколаївській, Сумській та Херсонській областях. Як правило, дефекти швидко з’являлися саме на тих дорогах, де був проведений поточний середній ремонт.

«Ми вдячні ініціативи CoST за проведене обстеження, адже воно вчергове показало, що практика поточного середнього ремонту себе вичерпала. Зокрема, й тому, що всі дорожні проєкти «Великого будівництва» з початку 2020 року максимально наближені до рівня капітального ремонту», – відзначають в Укравтодорі.

Нагадаємо, раніше заступник керівника Офісу Президента, координатор програми «Велике будівництво» Кирило Тимошенко заявив, що до кінця 2023 року планується відновити всю мережу доріг державного значення, тобто трас між містами.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...