Калушани в румунському Сеїні вчаться народній хореографії та гончарству

Офіційна делегація Калуша перебуває з візитом в румунському місті-побратимі Сеїні.

До складу делегації, яку очолив міський голова Андрій Найда, увійшли: його заступниця Надія Гуш, керуючий справами виконкому Олег Савка, начальниця управління культури, національностей та релігії Любов Джуган, менеджер проєкту, директор комунального закладу “Добродія Калуська” Ігор Дидич, фінансова менеджерка Алла Ісарук, менеджерка з комунікацій Галина Когут, перекладачка Мар’яна Думенко, журналістка Марія Мацієвська, інформують “Вікна”.

Творчу групу делегації склали 17 молодих співаків та танцюристів з гурту “Драйвові дівчата” та танцювального колективу “Веселі гуцулята” під орудою Лесі Петрів-Хомик, Людмили Коваль та Світлани Матіїшин.

Головною метою проєкту є зміцнення існуючих відносин між громадою румунського міста Сеїні та громадою міста-побратима Калуша, а також сприяння розвитку туризму та транскордонного співробітництва з соціальної та економічної точок зору, починаючи із спільної любові до фольклор та турбота про збереження культурної спадщини.

Калушан офіційно прийняла міський голова Сеїні Габріела Флоріка Тулбуре. Програма першого дня включала відвідування Будинку Бухти, пресконференцію, офіційну зустріч у мерії Сеїні та робочі зустрічі команд проєкту.

Згідно з умовами грантового проєкту «Культура у віддзеркаленні — реставрація будинку культури в місті Сеїні та концертного залу в Калуші в мультикультурні центри» країни повинні обмінятися досвідом мультикультурних традицій.

Українські діти разом із викладачами та учасниками хору «Сейнелул» беруть участь у майстернях хореографії та народної музики. Також юні калушани братимуть участь у майстерні з гончарства.

Програма включатиме також спільне шоу за результатами роботи на майстер-класах і солодкий момент — майстер-клас з приготування шоколаду та бісквітів.

Нагадаємо, на почаку липня делегація румунського міста Сеїні побувала в Калуші. Для гостей провели майстер-класи з вишивки, вокалу і танців.

Довідка. 2018 року Калуш виграв 10-мільйонний грант на реконструкцію концертного залу. Грантовий контракт на реконструкцію концертного залу, відповідно до якого місто отримає понад 325 тис. євро, був підписаний 13 вересня 2019 року. 10% від суми, тобто 1,1 млн грн, фінансує міський бюджет.

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...