НБРЦА опублікувало попередній звіт розслідування падіння літака на Коломийщині. ФОТО

Спортивний літак, який 28 липня впав на житловий будинок у селі Шепарівці на Коломийщині, виконував пілотажну фігуру «бочка»з креном понад 60º.

Цей маневр заборонений на такому типі літака, йдеться у попередньому звіті про катастрофу Національного бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами.

Таке повітряне судно призначене, щоб виконувати туристичні, спортивні і рекреаційні польоти вдень у візуальних умовах (VFR), а не складні фігури і пілотажні маневри з креном більше ніж 60º.

На борту перебували пілот Ігор Табанюк і три пасажири:д(воє громадян США та один із подвійним громадянством Великобританії та США). У звіті  йдеться про те, що вони були пристебнуті лише поясним ременем безпеки із двох обов’язкових (поясний і плечовий).

Авіакатастрофа в Коломиї: Національне бюро розслідувань опублікувало попередній звіт

За характером пошкоджень лопатей гвинта та тим, як вони були розкидані, розслідувачі визначили, що двигун працював до моменту зіткнення із землею. Інформація про можливу відмову систем літака відсутня. На експертизу взяли зразки оливи та палива, якими заправляли літак, йдеться у звіті.

Авіакатастрофа в Коломиї: Національне бюро розслідувань опублікувало попередній звіт
Авіакатастрофа в Коломиї: Національне бюро розслідувань опублікувало попередній звіт

Пілот Ігор Табанюк мав чинний медичний сертифікат класу 1/2 № 94555 з терміном дії до листопада 2021 року. До моменту події він постійно підтримував зв’язок на частоті 131.25 МГц із людиною, яка тимчасово виконувала обов’язки керівника польотів.

Згідно з попереднім звітом, далі розслідувачі планують перевірити кваліфікацію і стан здоров’я пілота, проаналізувати роботу двигуна, розрахувати траєкторію польоту та побудувати схему руху літака. Після цього Національне бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами повинне опублікувати остаточний звіт з аналізом та висновками про причини авіакатастрофи.

Читайте також: У Франківську муніципали надали допомогу жінці, у якої стався напад епілепсії. ФОТО

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

  • ��������...
  • Loading...