Побачила світ книга професора з Калуша Олега Малярчука про обласний “Рух”

До 30-річчя Незалежності України вийшла книга Олега Малярчука, Оксани Когут, Романа Івасіва та Василя Остап’яка “Івано-Франківське обласне культурно-наукове товариство “Рух” — провісник українського відродження в 1988-1991 роках”.

Книга побачила світ у видавництві “Лілея НВ”, серія “Моє місто”, інформують “Вікна”.

Книжка містить унікальні архівні документи і текстовий матеріал з діяльності опозиційної комуністичній тоталітарній системі в УРСР і СРСР громадсько-політичної «неформальної» організації, яка сформувалася в Івано-Франківську 1987 року й виступила засновником новітніх товариств, партій, спілок та обрання на альтернативній основі депутатів місцевих, районних, Івано-Франківської обласної і Верховної рад УРСР 4 березня 1990 року.

Висвітлено головні етапи діяльности товариства («Малого Руху»):

  • співпрацю з аналогічними організаціями інших міст країни і діаспори;
  • боротьбу за збереження духовних скарбів українського народу;
  • охорону навколишнього середовища;
  • формуванння в організовану політичну силу, яка широкомасштабними акціями протестів виховувала національну самосвідомість, гордість, честь та обов’язок.

Це одна з перших в Україні громадсько-політичних організацій нового типу — національна за формою і духом.

Видання приурочене 33-й річниці створення Івано-Франківського обласного культурно-наукового товариства «Рух» й адресоване громадськості та не байдужим до минулого галицького краю, невід’ємного складника України та Європи.

На скрижалях історії закарбовано тисячі імен правозахисників, дисидентів, рухівців, акцій, які вони провели, що розкривають розмаїття форм і методів національного поступу в прагненні українців до незалежности. 24 серпня 1991 року — дню українського національного воскресіння — передували будні, титанічна, на перший погляд непомітна праця сотень і тисяч сподвижників національної ідеї, котрі й заклали підмурівок нашої державности, кажуть автори видання.

Довідка. Уродженець Калуша Олег Малярчук — доктор історичних наук, краєзнавець, волонтер музейної справи, професор Івано-Франківського Національного технічного університету нафти і газу, член Спецради із захисту дисертацій Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, член управління Національної спілки краєзнавців України, а також член Ради Івано-Франківського об’єднання ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...