Мед Атлант

Регіональна комісія розгляне відселення мешканців Кропивника

Посадовці Калущини намагаються вирішити питання стовно відселення мешканців Кропивника.

На зустрічі з начальником управління цивільного захисту облдержадміністрації, заступником голови регіональної комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Володимиром Стебницьким, яка відбулася 10 лютого, йшлося про відселення мешканців села Кропивника Калуської громади, що проживають у зоні просідання земної поверхні.

У зустрічі взяли участь міський голова Калуша Андрій Найда, його перший заступник Мирослав Тихий та начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради Іван Дембич, інформують “Вікна” з посиланням на офіційний сайт Калуської міської ради.

Основна увага була зосереджена на підготовці матеріалів для розгляду питання на засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ та НС про відселення мешканців села Кропивника, які проживають у зоні просідання земної поверхні.

Зокрема, йшлося про підготовку проєкту звернення до Кабінету Міністрів з даного питання та розробки Державної програми щодо відселення мешканців із зон просідання.

“Погоджено, що матеріали будуть розглянуті на найближчому засіданні Регіональної комісії”, — йдеться в офіційній інформації.

Раніше йшлося, що влада почала підготовку до попередження найгіршого сценарію у Кропивнику.

Після утворення просідання у Кропивнику на початку минулого року міська влада ініціювала проведення на місці виїзної наради за участі керівництва Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Також подали запит про виділення з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища коштів на екологічний моніторинг: тоді було виділено 420 тис. гривень. А роботи виконували фахівці з Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Моніторинг фактично підтвердив песимістичний прогноз: у Кропивнику спостерігається активна зона просідання, а в небезпечній зоні — 70 житлових будинків. Оскільки досі систематичного моніторингу за просіданням земної поверхні на території цього села не велося, то спрогнозувати, коли саме слід очікувати чергового просідання. науковці не змогли. Проте вони переконані: це неминуче станеться.

Тож міська влада почала підготовку до попередження найгіршого сценарію. Як повідомив Іван Дембич, карту мульд просідання співставили з Генпланом Кропивника і було встановлено, що у небезпечній зоні розташовані 56 житлових будинків, мешканці який підлягають першочерговому відселенню. Також Калуському ЦНАПу дали доручення зафіксувати кількість людей, які зареєстровані у житлових будинках небезпечної зони станом на січень 2022 року та отримати їхню згоду на обробку персональних даних: перелік осіб необхідний для того, щоб підготувати звернення до Кабміну щодо розробки державної програми будівництва житла і відселення людей з небезпечної зони.

Крім того, як ішлося на засіданні міської комісії, також опрацьовують можливість компенсації мешканцям Кропивника земельних ділянок.

Читайте також, В Україні запускають конкурс зі збору пластику

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...