В Івано-Франківську 37% житлового фонду користуються централізованим опаленням: субсидії би не покрили

Сьогодні, 17 лютого, в ефірі “Західного полюсу” міський голова Руслан Марцінків розповів, що ціни на теплопостачання стримуються штучно.

Івано-Франківськ чітко вибрав шлях переходу на індивідуальне опалення. так це важко, так це друднощі. Але у цій ситуації, коли газ однозначно дорожчатиме, теплопостачальні організації у плачевному стані і вкладати мільйони тут не бачу доцільності. Вважаю, що це пріоритетний напрямок. Завдання стоїть за цей рік – максимально район СТЕК відключити від центрального опалення, – розповів Руслан Марцінків.

Міський голова розповів, що всі зусилля спрямовують на те, щоб допомогти населенню перейти на індивідуальне опалення. Зокрема, заклали 8 мільйонів для соціальних служб, 2 мільйони по Бюджету участі та 1,5 млн по Програмі розвитку місцевого самоврядування.

Зараз тільки штучно стримують ціни на теплопостачання. Насправді, якщо б ціна була ринкова, то вартість опалення у одній двокімнатній квартирі сьогодні була у межах 11-13 тис грн. І субсидії би не покрили. Чи якби людина отримала рахунок у 6-7 тис грн з субсидією, то думаю, що усі б були переконані, що треба індивідуального опалення. Життя заставить переходити на індивідуальне опалення.  Ми в умовах гібридної війни і перехід на індивідуальне опалення зменшує кількість споживання газу. Ми розробили ряд програм, за якими допомагатимемо.  Пільговим категоріям роздаватимуть котли. Ну а решта людям все таки треба взяти дольову участь і зробити це, бо є велтика загроза, що котельня на Індурстріальній може цього року не запрацювати, – запевнив Марцінків.

 

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...