Мед Атлант

У Яворові відкрили арт-алею відомих гуцульських різьбярів

У Яворові, на Косівщині, відкрили арт-алею відомих гуцульських різьбярів.

Як повідомляють в управлінні міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації, у відомому центрі ліжникарства і різьбярства України – селі Яворові на Косівщині – презентували результати реалізації мистецького проєкту, який передбачав популяризацію спадщини відомих гуцульських різьбярів: Шкрібляків – Юрія (1822-1884), Василя (1856-1928), Миколи (1858-1920), Федора (1859-1942); Корпанюків – Юрія (1892-1976), Семена (1874-1970).

Завдяки спільній роботі Косівської територіальної громади та Регіонального центру народного мистецтва «Гуцульська ґражда» створена перша в Україні вулична арт-алея видатних різьбярів Гуцульщини. Збільшені копії робіт яворівських геніальних майстрів за допомогою спеціального програмно-цифрового обладнання виготовили майстри з Косівського інституту декоративно-прикладного мистецтва Львівської національної академії мистецтв.

Створено 12 копій дерев’яних виробів, які розміщено на зручному для споглядання рівні під захисним склом.

За задумом авторів, арт-алея з часом буде зростати, адже Яворів багатий на талановитих різьбярів із багатьох родин, і не тільки в минулому, а й сьогодні.

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...