Втрати окупанта станом на 281 день війни

89440
Особовий склад
280
Літаків
261
Гелікоптерів
2915
Танків
5877
ББМ
1904
Артилерія
210
Засоби ППО
395
РСЗВ
4441
Автомобільна техніка та цистерни з ПММ
1562
БПЛА
16
Кораблі та катери
Купити квартиру в Івано-Франківськ

Єгипет скасував контракти на українське зерно, підписані ще до війни

Єгипет скасував контракти на 240 тисяч тонн української пшениці, які були заброньовані державним покупцем зерна на поставку в лютому та березні, але так і не були відвантажені через вторгнення росії в Україну.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела.

Раніше видання повідомляло, що близько 300 тисяч тонн української пшениці, купленої Єгиптом, застрягли в Україні. Один вантаж застряг у порту, а чотири інших не були завантажені.

Як повідомили два джерела, Генеральне управління поставок товарів Єгипту (GASC) звільнило торгові компанії, що постачають чотири невантажені вантажі, Nibulon і Inerco, від своїх контрактних зобов’язань. На такий крок пішли незважаючи на те, що в контрактах GASC немає положення про форс-мажор.

Раніше GASC надала торговим домам відстрочку для перевезення вантажів за необхідністю.

Нагадаємо, минулого тижня Україна, Туречччина, ООН та росія підписали угоду про відновлення експорту зерна та добрив Чорним морем. Незрозуміло, чи були контракти GASC скасовані до того, як було узгоджено угоду про відновлення доставки.

Чотири скасовані вантажі були куплені в грудні за цінами від 346 до 360 доларів за тонну, включаючи витрати на доставку, заявляли тоді трейдери.

Після того, як війна прискорила зростання світових цін на зерно, у квітні GASC заплатила 494,25 дол за тонну пшениці.

За словами трейдерів, п’ятий завантажений вантаж застряг в українському порту Чорноморськ. Очікується, що він відпливе, коли отримає “зелене світло” від офіційних осіб порту.

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

Loading...