На Франківщині встановлюють заборону рибальства на зимувальних ямах

З першого листопада 2022 року в Івано-Франківській області розпочинається осінньо-зимова заборона лову риби, добування водних біоресурсів на зимувальних ямах.

Триватиме вона до початку весняно-літньої заборони на лов водних біоресурсів у 2023 році.
Для збереження водних біоресурсів у зимовий період, забезпечення охорони місць зимівлі риби Івано-Франківським рибоохоронним патрулем видано наказ від 18 жовтня 2022 року № 23 «Про встановлення заборони вилову водних біоресурсів на зимувальних ямах». В документі визначено перелік зимувальних ям на водних об’єктах Івано-Франківської області на осінньо-зимовий період 2022-2023 років.
Перелік зимувальних ям на Прикарпатті за посиланням:
Також створено інтерактивну загальнодоступну карту зимувальних ям (де забороняється рибальство). Перегляд за посиланням:
Івано-Франківський рибоохоронний патруль посилить контроль за дотриманням заборони рибальства на зимувальних ямах. Створено пункти спостереження за зимівлею риби, розроблено заходи щодо запобігання явищам задухи і загибелі водних біоресурсів, – повідомляють в рибпатрулі.
За добування риби, інших водних біоресурсів на зимувальних ямах передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 85 КУпАП (штраф до 170 грн). Якщо такий вилов здійснюватиметься забороненими знаряддями лову – покарання відбуватиметься за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф до 680 грн).
Крім штрафу за незаконне рибальство нараховуватимуться збитки за кожну виловлену рибину незалежно від її розміру. Наприклад: сом – 5117 грн, сазан (короп) – 3706 грн, судак – 3587 грн, щука – 3468 грн, окунь – 3162 грн, білизна та лящ – по 1649 грн, головень та лин – по 1598 грн, рибець та карась сріблястий – по 1581 грн, плітка, краснопірка, клепець, плоскирка та бичок – по 1564 грн, верховодка – 85 грн, пічкур та йорж – по 51 грн тощо. А збитки від незаконного вилову раків – 3332 грн/екз.
Нагадуємо, що в Івано-Франківському рибоохоронному патрулі працює цілодобова телефонна «гаряча лінія»: (097) 392-72-80. Закликаємо громадян невідкладно повідомляти за цим номером достовірну інформацію про браконьєрство, продаж заборонених знарядь лову і незаконний збут водних біоресурсів для вжиття Івано-Франківським рибоохоронним патрулем заходів реагування.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...