За що власники генераторів можуть заплатити штраф на пів мільйона грн

Масовані обстріли енергетичних об’єктів України, відключення електроенергії змушують українців скуповувати генератори, попит на яких виріс у 10 разів. Купують генератори як для побутового вжитку, так і підприємці для роботи. Власники генераторів ризикують отримати штраф на 500 тис. грн.

 Хто може заплатити штраф за генератори

Річ у тому, що зберігати паливо без спеціальної ліцензії не можна, а експлуатація цих приладів на підприємствах вимагає оформлення спеціальної документації. Навіть в умовах воєнного стану забороняється суб’єктам господарювання зберігати пальне для особистих потреб без відповідної ліцензії. За це може бути призначений штраф у розмірі 500 тис. грн.

До винятків належать:

  • Підприємства, установи та організації, що повністю утримуються коштом  державного або місцевого бюджету.
  • Підприємства, установи та організації системи державного резерву.
  • Ліцензія не потрібна суб’єктам господарювання, які використовують та зберігають пальне на спеціально облаштованих майданчиках та бурових платформах, якщо вони його не продають, а використовують для  власних виробничо-технологічних потреб.

Не потрібна ліцензія і тим, хто зберігає пальне виключно у споживчій тарі місткістю до 5 літрів.

Що стосується зберігання пального ДСНС категорично не рекомендують тримати каністри у підвалах чи підсобних приміщеннях, краще максимально використовувати бак генератора, за необхідності докуповувати паливо.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...