Швеція надасть Україні 10 танків Stridsvagn

Швеція долучається до європейської підтримки України танками Leopard 2 – уряд у Стокгольмі хоче надати загалом десять танків типу 2А6 і 2А5 Leopard для запланованого оснащення двох українських танкових батальйонів, про що наприкінці січня оголосила Німеччина.

Про це, як пише “Європейська правда“, повідомляє Spiegel.

Шведський уряд спочатку не хотів підтверджувати цей крок у п’ятницю вранці. Міністерство оборони повідомило лише, що пакет з “новою підтримкою” для української армії має бути оголошений у другій половині дня.

Танки Leopard, які у Швеції називають Stridsvagn, можуть бути використані в першу чергу як доповнення до танкового пакету, який Німеччина зараз готує для України. Берлін пообіцяв поставити 14 одиниць типу 2A6 зі складів Бундесверу для батальйону, який має бути оснащений 31 танком Leopard 2.

З кінця січня федеральний уряд закликав європейських партнерів, які мають танки Leopard 2, взяти на себе зобов’язання щодо поставок. З цією метою канцлер Олаф Шольц, міністр оборони Борис Пісторіус та міністр закордонних справ Анналена Бербок провели численні переговори під час Мюнхенської конференції з безпеки наприкінці минулого тижня.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...