На Франківщині археологи виявили рештки первісної тварини. ФОТО

На території національного заповідника “Давній Галич”, що на Прикарпатті, археологи знайшли кістку первісної тварини.

Про це повідомив директор заповідника Володимир Олійник.

“Знайшли кістку первісної тварини. Археологи НЗ “Давній Галич” на ґрунті, що зсунувся знайшли рештки первісної тварини. Розміщення – м. Галич, локація “корито”,- зазначив директор.

Наразі археологи парку будуть спілкуватися із експертами щодо виду тварини та робитимуть вуглецевий аналіз.

Як розповів “Еспресо.Захід” генеральний директор НЗ “Давній Галич” Володимир Олійник, виявлені кістки точно не належать свійській тварині, можливо, мамонту, але це мають підвередити відповідні спеціалісти.

“Місцевий чоловік ходив і побачив одну меншу кістку, а поруч була в землі ще одна велика. Він повідомив нас. Наші археологи ходили і дійсно там побачили цю велику кістку, яка є дуже крихкою. При діставанні, вона розламалася на дві частини”, – сказав Володимир Олійник.

Коли погода буде сприятливою і не дощовою, археологи заповідника продовжать розкопки. Однак шанси, що вдасться дістати повністю скелет тварини є малими. Хоча раніше на території заповідника розкопували велику стоянку мисливців часів кам’яного віку.

“Цій кістці може бути близько 20 тис. років. Але точно сказати зможуть експерти. Ми дістали її зі спресованого піску, в якому вона збереглася”, – додав завідувач археології НЗ “Давній Галич” Тарас Ткачук

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...