В Івано-Франківській області протягом 2022 року зареєстрували 386 випадків туберкульозу

В Івано-Франківській області протягом 2022 року зареєстрували 386 випадків туберкульозу органів дихання. Проти 2021 року захворюваність збільшилася на 20%.

Про це Суспільному повідомила заступниця генерального директора Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб Тетяна Джус.

За її словами, зростання захворюваності фіксують у чотирьох районах області: у Косівському на 50%, Коломийському — на 38,6%, Івано-Франківському — 18,3% та у Калуському — 8,7%.

“Не зважаючи на зростання захворюваності серед дорослого населення області, кількість хворих на туберкульоз серед дітей віком до 17 років дещо знизилася. У 2022 році найбільше діток захворіло в Івано-Франківському районі. Випадки серед дітей також реєструвалися в Коломийському, Надвірнянському та Верховинському районах”, — розповіла Тетяна Джус.

Зі слів заступниці генерального директора Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб, найбільш поширеною формою хвороби є туберкульоз легенів, але недуга може вражати й інші органи, зокрема лімфатичні вузли, кістки та суглоби.

Окрім того, туберкульоз може викликати менінгіт. Передається це інфекційне захворювання повітряно-крапельним шляхом. Тетяна Джус каже: профілактикою від туберкульозу є вакцинація на третій-п’ятий день народження дитини.

Медична директорка центру легеневих захворювань Леся Манів розповідає: в Івано-Франківській області зареєстрували 26 вимушених переселенців, які хворіють на туберкульоз. 12 з них — прибули на Прикарпаття вже із захворюванням.

За словами Лесі Манів, зараз в області є десять апаратів, за допомогою яких сімейні лікарі можуть визначити наявність цього інфекційного захворювання.

“Минулого року надали необхідну кількість Gene Xpert. Це — обладнання, яке за допомогою молекулярно-генетичного методу може визначити наявність мікобактерій в будь-якому біологічному матеріалі, крім крові”, — каже Леся Манів.

Медична директорка центру легеневих захворювань пояснює, що це обладнання може за дві години встановити, чи є мікобактерія в матеріалі, а також визначити її резистентність до основного протитуберкульозного препарату.

За інформацією центру легеневих захворювань, в Україні у 2022 році зареєстрували приблизно 18,5 тисяч випадків захворювання на туберкульоз включно з рецидивами. Це — на 2,5% більше, ніж у 2021 році. Кількість дітей, які захворіли, залишилася на рівні 2021 року. Показник серед підлітків зменшився на 17,6%.

Від початку 2023 року захворюваність на туберкульоз зросла майже на 30% порівняно з аналогічним періодом минулого року. За рік повномасштабного вторгнення РФ в Україну на Прикарпатті від туберкульозу лікували майже пів сотні військовослужбовців з різних регіонів України.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...