У Франківську українські співачки провели концерт, щоб зібрати гроші для прикарпатського бійця

У Франківську українські співачки провели концерт, щоб зібрати гроші для прикарпатського бійця. Івано-Франківськ – третє місто, яке відвідали співачки у межах туру “Нескорені”. Загалом артисти планують провести концерти в 11 містах України.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного з місця події.

На концерті в Івано-Франківську виступили українські співачки ROXOLANA, KOLA, Марта Липчей та гурт Енджі Крейда. Гроші, виручені з продажу квитків, артистки передадуть на протезування військових.

“Мета нашого туру — зібрати гроші для бійця з області або міста, де проходитиме концерт. 100% грошей ми передаємо на протезування, реабілітацію і лікування. Вартість протеза стартує від 10 тисяч євро. Це — великі суми, яких потребують наші бійці. Підбором протеза займаються військові разом із лікарями, а наша функція — зібрати гроші”, — каже співачка та ініціаторка туру Марта Липчей.

 

За її словами, гроші, зібрані на концерті в Івано-Франківську, спрямують на протез руки військовому зі Снятинщини Ярославу Слободяну. Він служив у диверсійно-розвідувальній групі спецпризначення. Поранення отримав на Бахмутському напрямку.

На початку концерту відвідувачам показали відео, на якому військовий розповів свою історію. Зокрема, і про те, як втратив руку.

“Ми з побратимами пішли на крайню позицію, вона була найгіршою. Без поранення звідти практично ніхто не повертався. В останній день, коли був обстріл, по нас били з танка упродовж трьох годин. Це не був розсіяний обстріл, це була пряма наводка. Приліт був одразу нам в окоп. Нас закидало землею, почало все тіло горіти, у вухах пищало, навколо темно було і я не міг вибратися із землі. У мене просто рука висіла, потрощило її від ліктя до плеча. Потім я зрозумів, що ніхто з побратимів не озивається. Але розумів, що мав вийти, бо обіцяв дружині, що повернуся. Я дійшов до наших хлопців, прокинувся після операції вже без руки”, — говорить Ярослав Слободян.

Боєць також був на концерті. Присутні у залі аплодували йому стоячи. Співачки виконали по чотири пісні, більшість з яких створили за час повномасштабної війни.

“Ми, артисти або в ЗСУ, або для ЗСУ. На початку війни я зрозуміла для себе, що все одно є багато з-за кордону допомоги гуманітарної для переселенців, але військовим міжнародні фонди рідко допомагають, тому мені здається, круто, що наш напрямок – допомога військовослужбовцям”, — каже ROXOLANA.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...