Купальний сезон в Івано-Франківську. Що відомо про безпечні місця відпочинку

З 1 червня в Івано-Франківську стартує купальний сезон. Попри те, що у місті немає офіційно визначених пляжів, безпечними для купання наразі є міське озеро, річки Бистриця Надвірнянська та Бистриця Солотвинська.

Їх обстежили водолази, розповів у коментарі Суспільному начальник управління з питань надзвичайних ситуацій міськради Ігор Влізло.

“Місця, де пройшли водолази, показали, що вони безпечні й готові для того, щоб в них можна було купатися. З міського озера вони витягнули приблизно 20 кг сміття та гілля. Порівняно з іншими роками, коли витягували 200-300 кг, то це — мало”, — каже Ігор Влізло.

Водолаз Денис Котляр, який обстежував дно річки Бистриці Надвірнянської у Франківську, каже, що воно чисте.

“Ця частина ріки придатна для купання людей, сміття немає. Дно — чисте”, — говорить Котляр.

Міське озеро, річки Бистриця Надвірнянська та Бистриця Солотвинська — це стихійні місця масового відпочинку людей. Тож за безпеку під час купання повинні відповідати самі відпочивальники, каже начальник аварійно-рятувальної маневрової групи рятувально-водолазної служби області Ігор Кочанський.

З початку 2023 року на водоймах області загинули 14 людей. У 85% випадків причиною було алкогольне сп’яніння.

“Правила поведінки на воді прості: головне — не вживати алкоголь, завжди перевіряти дно перед тим, як зайти у воду, не купатися у спеку, щоб не було перепаду температури, аби не виникали судоми”, — говорить Ігор Кочанський.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...