Мед Атлант

Нові штами коронавірусу «Пірола» та «Еріс» на Прикарпатті не зафіксовані

Цьогорічний епідемічний сезон захворювань на вірусні інфекції відзначається особливою динамікою на Франківщині. За словами головного державного санітарного лікаря області Руслана Савчука, наразі на території регіону не зафіксовано нових штамів Covid-19, таких як “Пірола” та “Еріс”, що активно поширюються в інших областях. Водночас медики фіксують штам “Омікрон”.

«Хочу зазначити, що «Пірола» та «Еріс», які ширяться в інших областях в нас ще не зареєстровані. В нас фіксують тільки «Омікрон», – розповідає головний державний санітарний лікар Прикарпаття.

Незважаючи на відсутність нових штамів на Франківщині, рівень захворюваності на сезонні віруси стабільно зростає.

«Захворюваність по гострих-распіраторних вірусних інфекціях, грипу та COVID-19 – зростає. Це сезонні захворювання. З жовтня маємо 63 тисячі випадків захворювань. З них на COVID-19 захворіла 2001 особа. З усіх вірусних інфекцій, які циркулюють в цьому сезоні на Франківщині, зафіксували понад 39 тисяч хворих дітей», – зазначив Руслан Савчук.

На Прикарпатті рівень захворюваності не досяг епідемічного порогу, тож хвилюватись, на разі, не причин немає.

“До епідемічного порогу ми ще не доросли. Немає потреби приймати рішення щодо обмеження навчально-виховного процесу чи відвідування громадських місць. Припускаю, що найбільша кількість захворювань може бути на другу половину січня», – додав він.

За потреби є лікарні, в яких можна розгорнути додаткові ліжкомісця.

«Враховуючи, те що відбуваються мутації ковіду, то ускладнень вже значно менше. Думаю в нас не буде потреби розгортати додаткові ліжкомісця», – додав Савчук.

За його словами навіть вакцинована людина може інфікуватися. Проте існує висока ймовірність, що вакциновані люди легше переносять віруси й мають високий шанс швидкого одужання.

 

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...