Мед Атлант

Франківські студенти з акумуляторів електронних сигарет роблять павербанки для ЗСУ

Студенти Університету Короля Данила виготовляють павербанки для Збройних Сил України з акумуляторів використаних електронних сигарет.

Михайло Василюк разом із студентами спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» у межах студентського гуртка «RoboSprint» уможливив утілення такої ініціативи. Умови, у яких перебувають наші військові, яскраво демонструють необхідність павербанків й інших зарядних пристроїв на передовій. Через щоденне інтенсивне використання зарядних пристроїв звичайні, менш потужні ґаджети часто виходять з ладу. Тому студенти розробляють витриваліші зарядні – ємністю 60-80 ампер.
За словами Михайла Василюка, над реалізацією проєкту зараз працює близько 20 студентів однодумців.

«Я – учасник пласту. Ще до вступу в університет у пластунському середовищі в мене виникла ідея робити павербанки для ЗСУ й таким чином їм допомагати. Навчаючись, я долучився до гуртка робототехніки й уже там реалізував задум. Зауважу, що всі учасники гуртка «RoboSprint» мене підтримали й зараз активно працюють над реалізацією ідеї. Насправді, це кропітка й важка робота, яка потребує багато часу, адже ми самостійно займаємося як збором акумуляторів, так і їхнім демонтажем», – розповідає студент УКД Михайло Василюк.

Також студенти організували в холі університету збір використаних електронних сигарет, зламаних павербанків і батарей до телефонів та ноутбуків. Вони демонтують такі вироби, виймають акумулятори, сортують їх за потужністю і типом. Потім кожен акумулятор перевіряють на працездатність та встановлюють його енергетичні характеристики. Далі акумулятори повністю заряджаються й підбираються близькі за параметрами для максимальної надійності майбутнього павербанку і уникнення симетрування батарей. Зараз виробництво орієнтоване на випуск павербанків місткістю 60000 мА. Собівартість такого пристрою виходить у два з половиною рази меншою за фірмові, а надійність – вищою, через те, що студенти розробили конструкцію не для побутового застосування, а для використання в польових умовах з високими вібраційними і ударними навантаженнями, можливим впливом вологи і коливанням температури. Окрім того, що студенти в такий спосіб допомагають нашим захисникам, вони також дбають про навколишнє середовище, адже електронні сигарети, як відомо, мають негативний вплив на довкілля.

«Зараз багато людей, зокрема й студентська спільнота, вибирають електронні сигарети як альтернативний варіант куріння, вважаючи його менш шкідливим. Проте «вейпи» завдають значної шкоди нашому довкіллю. Акумулятори та пластикові корпуси довго розкладаються й забруднюють землю, яка з часом через це стане непридатною для фермерської діяльності. Крім того, потрапляючи у водоймища, ці матеріали шкодять живим організмам та забруднюють воду», – пояснює Михайло Василик про шкідливий вплив сигарет.

Зауважимо, що гурткова робота, окрім вищесказаного, зосереджується також на розробці систем аварійного живлення при вимкненні світла, теплових та пульсаційних трубках.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...