Мед Атлант

69 викликів швидкої і симуляція нападу епілепсії: медики пояснили чому не допомогли франківцю

У соцмережах можна побачити відео, на якому бригада екстреної медичної допомоги ніби-то відмовляє в наданні допомоги та некоректно звертається до чоловіка, з ознаками алкогольного сп’яніння і симптомами епілептичного нападу. 

Про ситуацію висловились у КНП “Обласний клінічний центр ЕМД та МК Івано-Франківської обласної ради”.

Безпосередньо про форму спілкування, кажуть, це неприпустимою та такою, що суперечить професійній етиці працівників. А з медиками вже провели роз’яснювальну роботу щодо підвищення якості комунікації з пацієнтами, дотримання принципів стриманості та професійності при спілкуванні навіть у найскладніших ситуаціях.

А про потерпілого, який і викликав швидку допомогу, повідомляють, що він з початку року уже 69 разів викликав бригади ЕМД, переважно перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння та симулюючи напади епілепсії. Під час виїздів неодноразово вимагав перевезення до місця його проживання. При цьому щонайменше 12 разів відмовлявся від транспортування до медичних закладів та 16 разів від надання медичної допомоги.

Загальна статистика медиків свідчить, що понад 10% усіх виїздів бригад ЕМД у 2024 році становлять виїзди до пацієнтів з ознаками алкогольного сп’яніння і їх кількість постійно збільшується. Це є гострою соціальною проблемою, яка потребує вирішення.

Проте не завжди такі пацієнти потребують екстреної медичної допомоги й виклики до них створюють додаткове навантаження на виїзні бригади.

Ми цінуємо і цілком підтримуємо прагнення небайдужих мешканців області допомогти ближньому, та завжди готові надати усю необхідну медичну допомогу хворим, однак просимо відповідально ставитись до викликів бригад ЕМД, у схожих ситуаціях звертати увагу на стан хворого, зокрема – завчасно з’ясувати чи справді він потребує екстреної допомоги, – йдеться на сторінці медзакладу.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...