Мед Атлант

Франківців запрошують на Український шекспірівський фестиваль

На 11 році війни росії проти України Франківський драмтеатр відкриває Український шекспірівський фестиваль у Івано-Франківську, створюючи міжнародну платформу для посилення діалогу зі світом.

До започаткування Шекспірівського фестивалю (а мережа цих фестивалів існує в цілому світі) команда театру ішла більше пʼяти років. Вперше театр із виставою «Hamlet» було запрошено до участі у Шекспірівському фестивалі в місті Гданську ще 2017 року.

Протягом семи днів  з 17 по 23 червня, франківці та гості міста матимуть можливість переглянути 10 шекспірівських вистав від українських та іноземних колег.

“Наш фестиваль має на меті привернути увагу міжнародної спільноти до щоденної боротьби України за гідність та цінності вільного світу. Ми хочемо, щоб наше місто звучало на мистецькій мапі світу. Ми прагнемо донести, що роль мистецтва в часи катастроф — не створення оманливих ілюзій, а уважна, чуйна та відповідальна робота із суспільними травмами та фобіями, робота із наслідками війни для формування ціннісних засад майбутнього розвитку”, – зазначив генеральний директор фестивалю Ростислав Держипільський.

Важливою також є науково-освітня програма, що відбуватиметься в театрі, у конференційному залі Промприлад. Реновація та у підземному переході «Вагабундо».

У «Вагабундо» 17 червня о 16 годині розпочнеться публічне інтервʼю з письменником Юрієм Андруховичем, який одним з найпродуктивніших перекладачів Шекспіра українською у першій третині ХХІ ст. Переклади Андруховича – неповторні, їх критикують і підносять за одне й те ж саме – за вільність, провокативність і трансгресію. Втім, завдяки сучасній мові та надзвичайній сценічності, саме вони слугують текстовою основою більшості постановок «Гамлета» і «Ромео і Джульєтти» в Україні.

19 червня о з 10:30 на 3 поверсі Промприлад. Реновація пройде майстерклас із субтитрування вистав за творами Шекспіра, лекція про європейський досвід театральних перекладів великого барда, а наступного дня о 12:30 годині в фоє театру стартує виставка постерів геніального художника Владислава Єрка і цікава дискусія на тему «Шекспірівські театральні афіші і постери: реклама чи мистецтво».

Можливо, це зображення (1 особа, карта та текст)

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...