Мед Атлант

Непереносимість лактози: що потрібно знати

Все більшій кількості людей діагностують непереносимість лактози. Лабораторія «Медлюкс» розповість, що таке непереносимість лактози, чому вона виникає та як її визначити.

Непереносимість лактози – це синдром, у якому організм неспроможний перетравити і засвоїти молочний цукор – лактозу. Вона міститься у всіх продуктах, куди додають молоко.

Лактоза сама по собі не може всмоктуватися в кишечнику і в організмі існує фермент лактаза, що розщеплює лактозу на компоненти, що легко всмоктуються. Коли цього ферменту з різних причин не вистачає, розвивається непереносимість лактози, що призводить до виникнення симптомів.

Виразність симптомів залежить від того, наскільки знижена активність лактази. У різних пацієнтів з однаковим браком ферменту ознаки захворювання можуть виявлятися з різною інтенсивністю. Але клінічна картина у всіх повʼязана з кількістю вживаних продуктів, що містять лактозу – чим більше лактози надходить в організм, тим яскравішими є симптоми.

Які симптоми?

У дітей перших двох років відзначається занепокоєння, метеоризм, піниста діарея з кислим запахом, може бути біль у животі та зниження апетиту. Дитина росте і додає у вазі повільніше, ніж її однолітки.

Пацієнти старшого віку відзначають: біль у животі, здуття, нудоту та метеоризм. Крім шлунково-кишкових симптомів можуть бути присутніми і наслабкість, пітливість, прискорене серцебиття, озноб, головний біль, біль у мʼязах та суглобах, та навіть акне!

Симптоми зазвичай виникають через 30-60 хвилин після прийому їжі.

Причини виникнення:

  • первинна (генетично обумовлена непереносимість)
  • вторинна (при якій порушення вироблення лактази повʼязане з пошкодженням або незрілою клітин кишечника)

Діагностика: генетичний тест для виявлення непереносимості лактози.

Дуже важливо звертатися до лікаря, а не ставити собі діагнози самостійно. Рекомендуємо консультацію гастроентеролога, а для діток – педіатра. Лабораторія «МЕДЛЮКС» – це надання широкого спектру лабораторних досліджень відповідно до міжнародних стандартів якості.

Адреси:

ВУЛ. МАЗЕПИ , 59

ВУЛ. ЧОРНОВОЛА , 63

ВУЛ. СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, 70

ВУЛ. ГАЛИЦЬКА, 98

Телефон: 0800331383

https://www.facebook.com/medlux.ua https://www.instagram.com/medluks?igsh=MXcxNHF4YnVrdHE4cQ==

Реклама

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...