Мед Атлант

Аспіранти-контрактники не матимуть відстрочки: МОН оновило правила вступу

На тлі стрімкого зростання кількості чоловіків-вступників на аспірантуру призовного віку, Міністерство освіти і науки України змінило правила вступу.

Про це розповідає УП.

Вони передбачають, що вступити на контракт до аспірантури можна буде лише на заочну або вечірню форми навчання, які не дають права на відстрочку. Натомість кількість бюджетних місць суттєво зросте.

Про зміни повідомив очільник МОН Оксен Лісовий. Їх передбачає Порядок прийому на навчання для здобуття ступенів бакалавра, магістра, доктора філософії/доктора мистецтва у 2024 році.

Також вони діють на основі спеціального наказу МОН, ухваленого підставі спеціальних повноважень, наданих законом “Про освіту” на період воєнного стану, повідомили “УП. Життя” у пресслужбі МОН.

Не є таємницею, що в останні два роки стрімко зросла кількість чоловіків-студентів призовного віку, які раптом згадали, що їм треба друга чи третя вища освіта, аспірантура чи докторантура.
Жага до знань – це чудово. Фіктивне навчання – ні. Тож змінюємо правила вступу на аспірантуру у 2024 році, – зазначив міністр.

За його словами, цьогоріч для допуску до вступних випробувань закладу чи установи обов’язковою є здача ЄВІ – Єдиного вступного іспиту. Раніше для вступу було достатньо іспитів безпосередньо у ЗВО та наукових установах.

Прохідний бал в частині ТЗНК (тесту загальної навчальної компетентності) – 160.

Іноземна мова є обовʼязковою для вступу до магістратури, але не обовʼязковою для допуску до вступу до аспірантури.

Наступне – вступити на контракт до аспірантури можна буде лише на заочну або вечірню форми, які не дають право на відстрочку. Акцент – на якість освіти, тому пріоритезуємо денну форму. І для того, щоб не відрізати можливість вступу для справжніх, вмотивованих і здібних, збільшуємо кількість місць на бюджеті – з 3 200 до 7 000, – зазначив міністр.

До слова, раніше заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко заявляв, що попри великий попит, кількість місць у магістратурі й аспірантурі не зросте.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...