Мед Атлант

Мешканцям Франківщини відшкодовуватимуть кошти на розвиток сільського господарства

Сьогодні, під час брифінгу у Івано-Франківській міськраді розповіли про виконання програми розвитку сільського господарства. 

Загалом для відшкодування виділено 3,5 млн грн, розповідає Місто.

Відшкодовання коштів передбачено:

 1. Відшкодування вартості великої рогатої худоби – часткове відшкодування вартості тварин, здійснюється одержувачами за закуплені ними в племгосподарствах великої рогатої худоби – нетелів у розмірі до 50 відсотків вартості (без ПДВ) за одну голову, але не більше 100,0 тис. грн. Для отримання часткового відшкодування вартості придбаних тварин субʼєкти господарювання та особисті селянські господарства подають комісії документи затвердженого переліку, який надає Департамент.
 2. Відшкодування вартості рослин плодово – ягідних культур – часткове відшкодування вартості рослин, здійснюється одержувачами за закуплений ними сертифікований садивний матеріал плодово-ягідних культур у розмірі до 50 відсотків вартості (без ПДВ), але не більше 200,0 тис. грн після здійснення їх посадки.
 3. Відшкодування власникам бджолосімей при випадках підтвердження фактів отруєння бджіл. Часткове відшкодування за послуги у розмірі до 50 відсотків власникам бджолосімей, вартості понесених витрат на проведення досліджень при випадках підтвердження фактів отруєння бджіл. Для отримання часткового відшкодування вартості понесених витрат на проведення досліджень при випадках підтвердження фактів отруєння бджіл власники бджолосімей подають комісії документи.
 4. Відшкодування вартості матеріалів для встановлення системи краплинного зрошення плодово – ягідних культур. Часткове відшкодування вартості матеріалів для встановлення системи краплинного зрошення для плодово-ягідних культур здійснюється одержувачам у розмірі до 50 відсотків (без ПДВ) понесених витрат після завершення монтажних робіт, але не більше 300,0 тис. грн.
 5. Відшкодування вартості матеріалів для спорудження модульних теплиць. Часткове відшкодування вартості матеріалів для спорудження модульних теплиць до 30 відсотків здійснених витрат, але не більше 500,0 тис. грн (без ПІДВ).
 6. Перелік документів для відшкодування вартості придбаних овець та кіз. Часткове відшкодування вартості тварин, здійснюється одержувачами за закуплені ними від 10 голів овець та кіз у розмірі до 50 відсотків вартості (без ПДВ) за одну голову, але не більше 100,0 тис. грн.
 7. Для фінансової підтримки за утримання свиноматок. Надання фінансової підтримки здійснюється одержувачами за утримання від 3 голів свиноматок по 3,0 тис. грн на 1 голову, але не більше 50,0 тис. грн.
 8. Для отримання фінансової підтримки фізичні особи-підприємці та особисті селянські господарства подають до адміністраторів ЦНАПу за місцем провадження господарської діяльності.
 9. Для фінансової підтримки за утримання свиней на вигодівлі. Надання підтримки здійснюється одержувачами за утримання від 5 голів свиней на відгодівлі по 2.0 тис. грн на 1 голову, але не більше 100,0 тис. грн. Для отримання фінансової підтримки фізичні особи-підприємці та особисті селянські господарства подають до адміністраторів ЦНАПу за місцем провадження господарської діяльності.
 10. Для фінансової підтримки за утримання бджолосімей. Надання фінансової підтримки здійснюється одержувачами за утримання від 5 бджолосімей по 200 грн за бджолосімʼю, але не більше 50,0 тис. грн. Для отримання фінансової підтримки фізичні особи власники бджолосімей подають до адміністраторів ЦНАПу за місцем провадження господарської діяльності
 11. Для фінансової підтримки за утримання корів. Надання фінансової підтримки здійснюється одержувачами за утримання від 1 до 2 голів корів по 3.0 тис. грн на 1 голову.
 12. Для фінансової підтримки за утримання овець та кіз. Надання фінансової підтримки здійснюється одержувачами за утримання овець та кіз старше 12 місячного віку (від 5 голів по 2.0 тис. грн на 1 голову), але не більше 50 тис.грн.
 13. Для фінансової підтримки за утримання коней. Надання фінансової підтримки здійснюється одержувачами за утримання ідентифікованих коней старше 12 місячного віку (по 5.0 тис. грн на 1 голов), але не більше 20 тис.грн.

Субʼєкти господарювання зможуть отримати відшкодування:

 • одноразова фінансова підтримка для розвитку новоствореного сільськогосподарського підприємства в сумі 300,0 тис. грн.;
 • часткове відшкодування вартості будівництва виробничих сільськогосподарських обʼєктів (до 50% здійснених витрат, але не більше 500,0 тис. грн).

Департамент комунальних ресурсів та сільського господарства у цьогоріч провів 3 комісії та підготовлено відповідні рішення міської ради щодо фінансування заходів Програми. Всього на трьох комісіях 2024 року розглянули 234 заяви, відповідно до яких підготовлено матеріали для нарахування фінансової підтримки у сумі 1 мільйон 826 тис. гривень, з яких на сьогодні профінансовано 400 тис. грн.

Найбільше заяв надійшло від фізичних осіб, які утримують корів, а саме 128 та коней 59. Також, із нових затверджених заходів відшкодування за придбання 4 інкубаторів, 2 доїльних апаратів та 4 сепараторів фізичні особи отримають 90,587 тис. грн.

Відносно аналогічних трьох комісій 2023 року, відповідно до звернень фізичних та юридичних осіб, значно збільшилась фінансова підтримка за утримання свиней на відгодівлі (340 відсотків), коней (568%), овець та кіз (300%), свиноматок (у 10 разів).

Водночас не змінилась ситуація по коровах, та зменшилась кількість звернень щодо утримання бджіл (- 46 %). Загалом по трьох комісіях 2024 року у порівнянні із трьома комісіями 2023 року, нарахована фінансова підтримка збільшилась на 815,4 тис. грн, що становить 80 відсотків. Така динаміка свідчить про те, що у більшості громадян на початок реалізації програми у 2023 році тварини були не ідентифіковані, тому основна кількість заяв надійшла в другому півріччі.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...