Мед Атлант

Що треба знати про аритмію: ранні ознаки порушення серцевого ритму та лікування

Небезпечна хвороба, яка може призвести до серйозних порушень здоров’я і навіть стати загрозою для життя. Аритмія серця — це порушення роботи серцевих скорочень, що дає негативні наслідки: при пришвидшеному ритмі серця — виснаженість органу, а при сповільненому — недостатнє насичення інших органів та систем кров’ю та киснем. Про те, що це за стан, як розпізнати захворювання на ранніх стадіях та як його лікувати розповідають лікарі-кардіологи клініки «Мед-Атлант».

Які симптоми можуть вказувати на наявність серцевої аритмії?

Один з основних симптомів — коли ви самі відчуваєте прискорення неритмічне серцебиття у спокійному стані або сповільнення. Також сигналізувати про захворювання можуть різні види запаморочення, порушення свідомості. А ще варто звернути увагу на появу задухи, нестачі повітря, тремтіння верхніх кінцівок.

Через що може виникнути аритмія?

Причини виникнення аритмій можуть бути різними – від серцево-судинних захворювань до побічних дій певних лікарських засобів чи на фоні панічних атак, або стресових станів. Серед основних:

  • Стиль життя (куріння, надмірне вживання алкоголю, недостатність сну та загалом відпочинку, надмірні фізичні навантаження або постійні емоційні стреси).
  • Нелікована гіпертонічна хвороба.
  • Патології серцево-судинної системи (у тому числі й вроджені), при яких порушується ритм серця, клапанна патологія.
  • Порушення вмісту електролітів у крові.
  • Ендокринні захворювання (тиреотоксикоз, цукровий діабет та ін.).
  • Надмірна вага тіла.
  • Захворювання центральної нервової системи.
  • Негативний вплив медикаментів.

Що містить у собі діагностика порушення ритму серця?

Обов’язково зробіть електрокардіограму у стані спокою та УЗД серця і з наявними результатами обстежень проконсультуйтесь у кардіолога. Це перший і важливий етап. Спеціаліст визначить вид аритмії:

  • фібриляція передсердь (найбільш поширена форма патології);
  • передсердна екстрасистолія;
  • шлуночкова екстрасистолія;
  • порушення провідності;
  • порушення синусового вузла.

Окрім того, одним із найбільш ефективних інструментів діагностики аритмії є добовий (холтерівський) моніторинг.  Це неінвазивний метод оцінки електричної активності серця впродовж тривалого періоду (зазвичай протягом 24 годин). Для цього використовується портативний пристрій, що проводить запис електрокардіограми, дозволяючи кардіологу аналізувати ритм та діяльність серця в умовах повсякденного життя пацієнта. Також наші лікарі можуть скерувати пацієнта на додаткові лабораторні аналізи.

Особливості лікування серцевої аритмії

Для лікування порушення ритму в роботі серця важлива корекція способу життя (баланс навантажень та відпочинку, відмова від паління та алкоголю, здоровий раціон, нормалізація ваги тіла), медикаментозна терапія та немедикаментозні методи. Що важливо, препарати призначаються кардіологом із врахуванням багатьох факторів (діагностованого електролітного стану, супутніх захворювань шлунково-кишкового тракту, печінки та нирок, даних всіх наявних обстежень). Тож при підозрі на аритмію серця обов’язково проконсультуйтесь саме у лікаря, а не займайтеся самолікуванням, яке може серйозно нашкодити.

У клініці Мед-Атлант в Івано-Франківську ми пропонуємо сучасне та професійне холтерівське моніторування, з можливим комбінуванням добового моніторингу артеріального тиску, що дозволяє точно діагностувати серцеві порушення. З використанням передового обладнання та досвідчених спеціалістів, ми забезпечуємо найвищий стандарт медичного обслуговування для наших пацієнтів.

Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»:
+38 (095) 00 38 452
+38 (095) 00 38 453
+38 (097) 41 13 133
м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),
м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2).

Соцмережі:

https://med-atlant.if.ua/

https://www.facebook.com/medatlantif

https://instagram.com/med_atlant.if?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

https://instagram.com/medatlant.beauty?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Реклама

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...