Кабмін затвердив перелік та склад госпітальних округів на Івано-Франківщині

Створення госпітальних округів є частиною стратегії реформування медичної галузі в Україні на найближчі три роки. На Прикарпатті планується п’ять округів.

На виконання постанови Уряду від 30.11.2016 № 932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів» Міністерство охорони здоров’я розробило розпорядження про затвердження переліку та складу госпітальних округів в Івано-Франківській, Кіровоградській та Черкаській областях, які було затверджено на засіданні Кабінету Міністрів 12 липня.

Відповідне розпорядження схвалено під час засідання уряду. Рішення прийнято без обговорення. Один округ передбачає охоплення території з населенням 200 тис. осіб за наявності лікарні 2-го рівня або 120 тис. чоловік – за наявності лікарні тільки 1-го рівня.

Проекти розпоряджень розроблено за пропозиціями обласних державних адміністрацій. Склад округів (за наданою облдержадміністраціями інформацією) були обговорені та опубліковані на сайтах обласних держадміністрацій, а також веб-сайті МОЗ.

При підготовці враховано територіальні особливості регіонів (географічні, шляхи сполучення) для створення максимальної доступності жителям високоякісної медичної допомоги.

Пропонується створити:

– в Івано-Франківській області 5 госпітальних округів;

– в Кіровоградській – 5;

– в Черкаській – 3.

Проекти по кожній області опрацьовано та погоджено зацікавленими сторонами, отримано висновок правової експертизи Мін’юсту.

Оптимізація мережі через госпітальні округи дозволить вирішити більшість проблем вторинного рівня медичної допомоги, оскільки збалансує місцеву автономію та керованість процесу Урядом, а також створить відповідні фінансові стимули. Такий принцип організації медичної допомоги є успішним в Канаді, Чехії, Словаччині, Фінляндії.

Таким чином, за критеріями, встановленими постановою №932, підготовлено та затверджено склад ГО у 16 регіонах.

Ці регіони уже перейшли до наступних етапів госпітального процесу: створення госпітальної ради для координації дій та напрацювання пропозицій, а також розробляють до затвердження перспективні плани розвитку ГО (з урахуванням потреби модернізації та необхідних для цього ресурсів).

Проекти розпоряджень щодо решти 9 регіонів готуються обласними державними адміністраціями. МОЗ надає консультації, у тому числі з виїздом експертів. Основні проблеми, які затримують процес підготовки розпоряджень – це бажання створити малочисельні округи (від 80 тис. – 120 тис. населення), мотивуючи це складністю на сьогодні доїзду, а також створення великої кількості округів в області.

Читайте також: З’явилося оперативне відео з обшуку помешкання АТОвця, у якого прикарпатські поліцейські виявили боєприпаси

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи:

Загрузка...
Loading...