На цій вулиці давно мали би висіти камери контролю швидкості. Ця жінка була би жива, – активіст про смертельну ДТП у Крихівцях

Про це написав у Фейсбук громадський активіст та засновник ініціативи “Vision Zero для України” Віктор Загреба.

Франківець повернувся з смертельної ДТП, що трапилася 6 квітня на вул. Криховецька, і вирішив пояснити, чому на ній постійно стаються аварії. Пише, що основним фактором ризику на Криховецькій є катастрофічно високі швидкості руху автомобілів, передає МІСТО.

Нагадаємо, що минулого тижня у Крихівцях на цій же вулиці трапилася резонансна ДТП.

Віктор переконаний, що бездіяльність МВС та НПУ в сфері безпеки руху вбила вже більше людей, ніж на “Титаніку”. Але про це пізніше. Спочатку про ДТП, слідчих та проект, який би змінив ситуацію на даній вулиці.

Світлина від Viktor Zagreba.

ФОТО: Віктор Загреба у Фейсбук

“Щойно їздив на смертельну ДТП на вулиці Крихівецькій – на в’їзді до Івано-Франківська з боку Карпат. Старий “Гольф” на польській реєстрації збив жінку на нерегульованому переході – першому переході міста. Дорога мокра, вулиця освітлена, перехід має нове контрастне точкове освітлення. Тіло жінки лежить за 32 метри від центру переходу. Автомобіль був залишений на узбіччі метрах в 400 від цього місця, винуватець (чи винуватці) залишили місце події”, – розпочав пост Загреба, нагадаючи про ДТП, яка сталася вчора.

Крім того, активіст засумнівався в роботі слідчих, які були без спецодягу та спілкувалися дещо непрофесійно:

“Слідчі, до речі, працюють якось сумнівно – лише один з них перебуває на місці роботи в світлоповертальному жилеті, інші в чому попало. Нам вони пробували зробити зауваження, щоб ми там не ходили (ми були в жилетках, до речі). Але спілкувались якось непрофесійно, не представлялися, не пояснювали свої прохання, формулювали їх нечітко. Сказали, що “ми можемо збити собак зі сліду”, хоча при цьому місце події ніяким чином не огороджене і доступ громадян не обмежено – ми просто ходили там по тротуару, як і інші спостерігачі. (Як стало відомо, 17-річного водія оперативно знайшли у нього вдома, і без собак – не знаю чия це заслуга, напевно оперативників, за що їм подяка)”.

Віктор Загреба пояснив, чим ця вулиця небезпечна і чому часто стаються аварії, у яких травмуються і гинуть люди. Пише, що влітку 2016 проводилися на цій вулиці дослідження і були зібрані факти, де основною проблемою виявилася швидкість, з якою дозволено рухатись автомобілям. Відповідні дослідження були передані в Івано-Франківську міську раду та патрульним.

Франківцям давно відомо, що ця вулиця дуже небезпечна – вона має чотири широкі смуги руху (по 4 метри шириною), масу нерегульованих переходів. Там постійно стаються аварії.
За цей тиждень це вже третя ДТП з потерпілими на цій вулиці, сумарно в них 4 людей травмовано і 1 особа загинула. Одним з потерпілих кілька днів тому став патрульний поліцейський, якого я знаю особисто. Він в цей час оформляв там інше ДТП
Ми як ГО Vision Zero for Ukraine влітку 2016 проводили на цій вулиці дослідження і зібрали факти, що основним фактором ризику там є катастрофічно високі швидкості руху автомобілів. Ми робили заміри швидкості на цьому місці, де сталася ДТП – 60 км/год там не їхав майже ніхто, 45% водіїв їздить там понад 80 км/год. Більше того, за 20 хвилин одного з замірів (всього замірів було 4 сесії) ми виявили 12 водіїв, які влітали в місто з сусіднього села на швидкості понад 100 км/год. Ці дані були доведені до відома Патрульної поліції і мерії”, – пише Загреба.

Віктор інформує й про те, що на цій вулиці було розроблено проект організації руху, який можна було б реалізувати в короткий час і з мінімальними коштами без реконструції всієї вулиці. Та на фінальній стадії поліція  Івано-Франківська не підтримала його (Ред. – проект). Таким чином, розробники звернулися до Києва, де отримали “добро” і підтримку.

“А тепер найцікавіше. Крихівці є автономним селом в складі міста Івано-Франківська. Сільська рада найбільше переймається безпекою на цій вулиці, добились встановлення світлофорів, освітлення переходів, однак перебудувати вулицю чи накласти там засобів примусовго зниження швидкості вони не могли, бо ж це дорога державного значення. У 2016 році, в дусі децентралізації, село само замовило недержавним і неДАІшним проектувальникам розробити на цій вулиці рішення, які можна було б реалізувати в короткий час і з мінімальними коштами без реконструції всієї вулиці. Такий проект організації руху було розроблено – його зробив мій друг Андрій Коман, відомий у фахових колах в Україні, який робив проекти і для Києва. Ще восени проект був готовий, і робота ця велась в координації і консультаціях з поліцією. Але на фінальній стадії поліція вперлася рогом, що, мовляв, смуги там занадто вузькі (звуження смуг руху є одним зі способів заспокоїти швидкість потоку) та є ще якісь вигадані зауваження та уявні порушення держстандартів. В результаті сама ж поліція — метою існуювання якої є публічна безпека та забезпечення прав людини, зокрема й права на життя (ст. 1 закону “Про Національну поліцію”) — десь близько півроку не затверджувала цей готовий проект, і проектувальники мусили повезти його аж в Київ, де його успішно затвердили. Бо там є розумні і грамотні люди, які дбають про безпеку руху і розуміються на ній, а також вміють читати всі пункти ДСТУ та ДБНів, а не лише ті, які їм подобаються. Це дуже коротко, насправді там історія ще довша і цікавіша, зокрема історія персоналій і їхніх дій”, – повідомляє активіст історію реалізації проекту.

Віктор Загреба дійшов до висновків, що неправильно спроектновані вулиці вбивають людей, а колишні міліціонери лише шкодять. Активіст упевнений, що якби на цій вулиці були камери контролю швидкості, то жінка би залишилась живою. Франківець переконаний, що міністр та профільні керівники в Нацполції мали б піти у відставку через таку бездіяльність.

“Отже, підсумки:

(1) Неправильно спроектновані вулиці вбивають людей, зокрема через те, що вони спроектновані під максимально високу швидкість, як злітні смуги.

(2) Старі мєнти — я маю на увазі за мисленням і моральними цінностями, а не за біографією, бо в ДАІ були і адекватні люди, з якими приємно спілкуватися і які професійно грамотні — в “новій поліції” старі мєнти приносять суспільству і самій поліції більше шкоди, ніж користі. Всякій толерантності є межа, і пояснення “крім них нікого нема” та в “них же ж досвід” не проходять — їхній досвід дуже часто не вартий нічого.

(3) І від першого, і від другого треба позбавлятися. Бо ми з вами будуємо нову Україну, в якій головною цінністю і критерієм оцінки державних інституцій має бути життя людини.

(4) На цій вулиці давно мали би висіти камери контролю швидкості. Ця жінка була би жива. І тисячі інших людей. Взагалі, бездіяльність МВС та НПУ в сфері безпеки руху протягом останніх 2 років є злочинною недбалістю, яка вбила вже набагато більше людей, ніж загинуло на “Титаніку”. Я вважаю, що це має бути причиною для відставки міністра та профільних керівників в НПУ”, – підсумував активіст.

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...