Кіберполіція повідомила, як вберегтися від кібератак, які продовжують вражати українські підприємства. ВІДЕО

Станом на 18:30 до call-центру Департаменту кіберполіції надійшло близько 200 заяв про ураження комп’ютерних систем державних та приватних організацій, а також пересічних користувачів комп’ютерних мереж. Повідомлення продовжують надходити.

За попередньою інформацією відбулось втручання в функціонування комп’ютерних мереж шляхом розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, яке використовує нещодавно виявлені вразливості ОС Windows, а саме протоколу SMB.

Кіберполіція радить у випадку виявлення порушень у роботі комп’ютерів, які працюють у комп’ютерних мережах, негайно від’єднати їх від мереж (як мережі Інтернет, так і внутрішньої мережі).

З метою запобігання випадків несанкціонованого втручання в роботу в залежності від версії ОС Windows встановити патчі з офіційного ресурсу компанії «Microsoft».

В залежності від версії ОС Windows встановити патч з ресурсу https://technet.microsoft.com/…/libr…/security/ms17-010.aspx, а саме:
• для Windows XP – http://download.windowsupdate.com/…/windowsxp-kb4012598-x86…

• для Windows Vista 32 bit – http://download.windowsupdate.com/…/windows6.0-kb4012598-x8…

• для Windows Vista 64 bit – http://download.windowsupdate.com/…/windows6.0-kb4012598-x6…

• для Windows 7 32 bit – http://download.windowsupdate.com/…/windows6.1-kb4012212-x8…

• для Windows 7 64 bit – http://download.windowsupdate.com/…/windows6.1-kb4012212-x6…

• для Windows 8 32 bit – http://download.windowsupdate.com/…/windows8-rt-kb4012598-x…

• для Windows 8 64 bit – http://download.windowsupdate.com/…/windows8-rt-kb4012598-x…

• для Windows 10 32 bit – http://download.windowsupdate.com/…/windows10.0-kb4012606-x…

• для Windows 10 64 bit – http://download.windowsupdate.com/…/windows10.0-kb4012606-x…

Знайти посилання на завантаження відповідних патчів для інших (менш розповсюджених та серверних версій) OC Windows можна за адресою: https://technet.microsoft.com/…/libr…/security/ms17-010.aspx

Крім того, потрібно переконатися, що на всіх комп’ютерних системах встановлене антивірусне програмне забезпечення функціонує належним чином та використовує актуальні бази вірусних сигнатур. За необхідністю потрібно встановити та оновити антивірусне програмне забезпечення.

Також, для зменшення ризику зараження, слід уважно відноситися до всієї електронної кореспонденції, не завантажувати та не відкривати додатки у листах, які надіслані з невідомих адрес. У випадку отримання листа з відомої адреси, який викликає підозру щодо його вмісту — зв’язатися із відправником та підтвердити факт відправки листа.

Зробити резервні копії усіх критично важливих даних.

За всіма випадками радимо звертатись з повідомленнями до поліції для негайного реагування на кіберінцендент.

Встановлено, що потерпілими від уражень стали установи, які не виконали рекомендації кіберполіції як не стати жертвою віруса-вимагача.

https://www.cybercrime.gov.ua/1…/220-uvaga-programa-vimagach
https://cyberpolice.gov.ua/article/kiberpolicziya-radyt–660

За фактом несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерів або автоматизованих мереж розпочато кримінальне провадження за ст. 361 Кримінального кодексу України. Наразі працюють спеціалісти Департаменту кіберполіції, Служби безпеки України та інших профільних служб.

Коментар: Ярослав Тракало, речник Національної поліції України

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...