Судове засідання в справі Дмитра Міхальця перенесли — начальник патрульних захворів

Сьогодні, 5 липня, в Івано-Франківському міському суді продовжили розгляд справи атовця Івана Чайковського проти начальника Управління патрульної поліції в м. Івано-Франківську Дмитра Міхальця.

Попереднє засідання відбулося 22 травня. Тоді його перенесли. Сьогодні сторона захисту Дмитра Міхальця подала клопотання і просить відкласти розгляд через те, що начальник Управління захворів і зараз у лікарні.

“З лікарні довідку подамо на наступне засідання. Я немаю права розголошувати діагноз”,  — зауважив адвокат Ігор Кукушкін нашим журналістам.

Тепер суд має відбутися 8 серпня, час: 11:00.

Довідково у справі Міхалець-Чайковський від МІСТО:

30 січня у суді погодили порядок розгляду справи.

9 лютого слухання перенесли через відсутність захисника Дмитра Міхальця.

20 лютого у суді допитали потерпілого Івана Чайковського. Після цього суд перейшов до допиту свідка, але той не з’явився у залу. У зв’язку з цим, суддя переніс засідання на 15 березня.

15 березня засідання у цій справі скасували безпосередньо перед слуханням, бо у судді Володимира Поповича завершився термін повноважень.

22 травня суд виніс ухвалу про відкладення справи. Причина: Іван Чайковський подав цивільний позов про відшкодування моральних і матеріальних збитків. Сума відшкодування поки невідома. Захисник Міхальця попросив відкласти розгляд, щоб ознайомитися з позовом.

Що стало причиною конфлікту між Міхальцем і Чайковським? МІСТО нагадує про інцидент, який переріс у судовий процес:

7 вересня до прокуратури звернувся громадянин Іван Чайковський щодо застосування до нього фізичної сили з боку начальника патрульної поліції Івано-Франківська Дмитра Міхальця. Того ж дня було порушене кримінальне провадження.

Начальнику управління патрульної поліції у м. Івано-Франківську повідомлено про підозру у перевищенні влади, тобто умисному вчиненні працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень, що завдали істотної шкоди охоронюваним законом правам, інтересам окремих громадян та супроводжувалися насильством, болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями (ч. 2 ст. 365 КК України).

28 жовтня відбувся суд. До суду було скеровано клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у виді застави, а також відсторонення Міхальця від займаної посади. У першій справі щодо обрання запобіжного заходу у виді застави суддя Івано-Франківського міського суду Роман Хоростіль виніс ухвалу застосувати до начальника патрульної поліції Івано-Франківська запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Таким чином, Міхалець має з’являтися до слідчого прокурора на першу вимогу. Додамо, що прокурор просив застосувати запобіжний захід у виді застави розміром у 80 мінімальних зарплат. У другій справі суд ухвалив відмовити у клопотанні прокурора щодо відсторонення Міхальця від займаної посади.

Але після цього прокуратура подала апеляцію, вимагаючи відсторони Дмитра Міхальця від займаної посади.

Апеляційну скаргу прокуратури мали розглянути 7 листопада, проте через через відсутність на засіданні адвоката Міхальця, розгляд справи перенесли на 14 листопада. Апеляційний суд підтримав Міхальця: відмовив у клопотанні прокурора щодо відсторонення начальника патрульної поліції Івано-Франківська. Відтак, апеляційний суд залишив ухвалу міського суду від 28 жовтня без змін.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

Loading...