Мед Атлант

Туркмен, котрий підозрюється у вбивстві студентки, категорично проти своєї захисниці. ФОТО

Сьогодні, 11 грудня, в Івано-Франківському міському суді вкотре розпочалося підготовче засідання у справі туркмена Ельдара Астанова, якого підозрюють у вбивстві болгарської студентки.

На минулих засідання, зокрема, 10 листопада, захисник Ельдара Астанова переконувала суддів, що хлопець не вбивав дівчину, суд ухвалив продовжити тримання під вартою на 60 днів – до 7 січня 2018 року. 28 листопада підозрюваний заявив, що хоче змінити адвоката, бо останній написала заяву про відмову від її послуг. 6 грудня підозрюваний попросив суд призначити йому державного адвоката, бо його новий захисник, з яким він мав укласти договір, знаходиться у лікарні.

Сьогодні, 11 грудня, на четвертому підготовчому засіданні у залу суду доставлено підозрюваного Ельдара Астанова. Знову не не з’явилася потерпіла сторона – брат вбитої болгарки Дішлі Осман. Раніше повідомлялося, що потерпілий просив проводити судове засідання без його участі.

На засіданні присутній державний захисник підозрюваного. За збігом обставин державним адвокатом виявилася Тетяна Булін-Соколова, від послуг якої і відмовився Ельдар. Суддя каже, що так сталося через автоматичний розподіл. Туркмен проти і наполягає на зміні захисника.

 Захисниця каже, що у ході досудового розслідування між нею і підозрюваним не було розбіжностей,  що Ельдар проти – дізналася буквально перед початком засідання. У зв`язку з відсутністю перекладача підготовче засідання знову відкладають. Прокурор наголосив, що наступного разу перекладач 100% буде. Розгляд відкладено на 22 грудня.

Нагадаємо, на початку літа 2017 року франківські поліцейські тиждень розшукували студентку медичного університету Дішлі Еля Зію. 24-річна дівчина з Болгарії зникла 1 червня: пішла з дому і не повернулася. Хлопець болгарки, Ельдар Астанов, пояснював, що нічого не знає. Проте уже 12 червня тіло студентки знайшли у валізі в озері, що на Рогатинщині. Головного підозрюваного Ельдара Астанова у той же день затримали поліцейські. Хлопець “почав пригадувати”, що ж сталося насправді, але вину у вбивстві заперечував. Наступного дня прикарпатська поліція провела брифінг та розповіла те, що відомо. Опісля туркмену обрали міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на 60 днів. Проте з 14 червня минуло чималу часу і станом на сьогодні, 1 листопада, нічого невідомо щодо того, як тривають слідчі дії і чи скеровано справу до суду.

Довідково: з чого все почалося

24-річна студентка з Болгарії тимчасово проживала в Івано-Франківську, будучи студенткою 4-го курсу стоматологічного факультету ІФНМУ. Вона 1 червня пішла з дому та не повернулася. Подруга дівчини розповіла, що востаннє Еля Зію бачили в хлопця. Напередодні, 31 травня, студентка хотіла розлучитися з своїм хлопцем з Туркменістану. Опісля – зникла. У квартирі хлопця і дівчини правоохоронці провели обшук, але Еля Зію не знайшли. У поліцію друзі повідомили лише 5 червня, бо шукали самостійно. Від 5 червня тривають розшукові заходи правоохоронців. Майже тиждень правоохоронці шукали її всюди: опитували свідків знайомих і сусідів.

12 червня стало відомо, що поліцейські знайшли тіло дівчини на Рогатинщині. Серед головних підозрюваних – хлопець-іноземець Ельдар Астанов. Відтак, у той же день під міським відділком поліції зібралися друзі і знайомі підозрюваного. В причетність хлопця до злочину не вірять, попри те, що всі докази вказують на нього.

Напередодні в місті побував брат вбитої дівчини, який розповів нашим журналістам, що в непричетність її хлопця-одногрупника не вірить.

13 червня правоохоронці зібрали журналістів на брифінг, щоб розповісти подробиці жорстокого вбивства студентки з Болгарії, тіло якої знайшли в с. Світоч на Рогатинщині.

Пряма трансляція МІСТА з брифінгу:

14 червня в Івано-Франківському міському суді обрали запобіжний захід туркмену. Суд ухвалив застосувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів.

22 червня у суді розглянули апеляцію адвоката Тетяни Булін-Соколової , яка пропонувала змінити Ельдару Астанову запобіжний захід.

Апеляційний суд все-таки залишив без змін попереднє рішення та додав, що воно вже не підлягає оскарженню. Зазначимо, що максимальний термін покарання для Ельдара Астанова — 15 років за ґратами.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...