Екологічна інспекція відсудила в Делятинського лісгоспу понад один мільйон гривень

Державному підприємству «Делятинське лісове господарство» доведеться примусово сплатити понад 1 мільйон гривень збитків за незаконну рубку лісу.

Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області за результатами проведеної планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства нарахувала підприємству 1 231 051,47 грн. шкоди, нанесеної довкіллю внаслідок незаконних рубок дерев переважно хвойних порід та не очистку (захаращення) лісосік.

Оскільки суб’єкт господарювання в добровільному порядку сплатив тільки невелику частину шкоди,  інспекція подала позовну заяву про стягнення відповідної суми.

Господарським судом Івано-Франківської області прийнято рішення про задоволення позову на 1 161 956,50 грн. у повному обсязі.

Відповідно до ст.66 Конституції України, кожен зобов’язаний не заподіювати шкоду природі, відшкодовувати завдані ним збитки. Відповідно до ст.107 Лісового кодексу України, підприємства, установи, організації і громадяни зобов’язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними лісу внаслідок порушення лісового законодавства, у розмірах і порядку, визначених законодавством України.

Кошти, які будуть сплачені за завдану довкіллю шкоду, надходять в державний та місцеві фонди охорони навколишнього природного середовища, звідки спрямовуються на виконання природоохоронних заходів.

Читайте також: Державна екологічна інспекція перевірила ТОВ “Енергоінвест”: Посадову особу притягнуто до відповідальності

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи:

Загрузка...
Loading...