Мед Атлант

Керівник Калуської станції швидкої прокоментував вчорашній інцидент із фельдшеркою

Як раніше інформувало МІСТО, вчора у Калуші сталась смертельна ДТП, де загинула жінка.

На місце приїхала швидка допомога, яка констатувала смерть жінки. Обурений натовп почав лаяти фельдшерів. Жінку звинувачували в тому, що вона нетвереза і вимагали, аби вона подула.

Про подробиці інциденту “Вікнам” розповів виконуючий обов’язки головного лікаря Калуської станції швидкої невідкладної медичної допомоги Юрій Єйна, який був на місці події.

Після того, як надійшов виклик про автоаварію на проспекті Лесі Українки, бригада швидкої негайно виїхала на місце події. Наша диспетчерська служба знаходиться в Івано-Франківську, всі виклики фіксуються, бригади забезпечені планшетами. У даному випадку від моменту виклику до приїзду бригади на місце події минуло в межах шести хвилин. Для виїздів по місту показник становить до 10 хвилин. Тому всі закиди, що, мовляв, «швидка» довго добиралася, є безпідставними.

За пів години після виїзду мені зателефонували і повідомили, що машина «швидкої» і бригада заблоковані натовпом, а наших працівників мало не б’ють. Відповідно, я одразу ж виїхав на місце події. Там побачив, що досить великий натовп оточив машину, люди поводилися агресивно, погрожували медпрацівникам, ображали, обзивали їх. Мене спочатку до машини не пропускали, бо я нібито приїхав вигороджувати своїх працівників. Урешті-решт, я таки пробився до машини «швидкої». На запитання «у чому справа» отримав відповідь, що фельдшерка п’яна. На це відповів: такого не може бути. Фельдшерка – калушанка, 1975 року народження, більше двадцяти років працює на «швидкій». Працює добросовісно і жодних нарікань на її роботу ніколи не було. Більше того, вона взагалі не вживає алкоголь. Тож, поцікавився: на підставі чого такі звинувачення? Відповідь була такою: в неї блищать очі і вона труситься, — розповів Юрій Єйна.

Після цього фельдшерку, яка перебувала в кабіні «швидкої», силою витягнули з машини і посадили в салон. Тут же перебували люди з натовпу і працівник поліції з приладом для визначення вмісту алкоголю у крові.

Більше того, четверо-п’ятеро чоловік тримали мобільні перед обличчям фельдшерки і знімали це все на відео. Супроводжувалося все криками, матюками, образами і погрозами. Аргументи, що це ненормально, що вони не мають права так себе поводити, не справили ніякого враження. Тож, ми порадилися і вирішили зробити тест на алкоголь. Це тривало хвилин двадцять. Фельдшерка в стресі спочатку не могла нормально подути в трубку, потрібен великий обсяг повітря і в неї це не виходило. Урешті-решт, тест було зроблено. Аналіз показав відсутність алкоголю в крові медпрацівниці. Відтак працівник поліції вийшов з машини і показав усім нульові показання приладу, що все нормально. Після цього сторонні особи вийшли з машини і натовп почав розходитися. Я навіть не знаю, чи хтось вибачився перед нашоб працівницею, — зазначив Юрій Єйна.

Упродовж усього інциденту на місці були працівники поліції, проте жінку від хамства і погроз розлюченого натовпу ніхто не захистив.

Ми чергуємо добами, тож, постраждала фельдшерка, не зважаючи на стрес, відпрацювала свою зміну і вранці 22 листопада пішла додому. Не знаю, як вона буде діяти, скаржитися чи позиватися до суду. Але ми будемо захищати свою працівницю.

До речі, під час інциденту надійшло зо двадцять дзвінків на диспетчерську «швидкої» та стільки ж – у поліцію з повідомленнями, що фельдшерка нібито п’яна. Відповідно, сьогодні Івано-Франківський обласний центр екстреної медичної допомоги, якому ми підпорядковуємося, передав заяву в поліцію щодо інциденту. Ми вважаємо, що правоохоронці мали б захистити медиків від свавілля натовпу. Так, як це відбувається скрізь у світі, — наголосив виконуючий обов’язки головного лікаря Калуської станції швидкої невідкладної допомоги.

За словами керівника Калуської «швидкої», відсутність захисту, важкі умови роботи, несправедливі звинувачення призводять до того, що тут ніхто не хоче працювати. Крім того, на «швидкій» — низькі зарплати: молодий лікар отримує менше 5 тис. гривень. Калуш і Калуський район обслуговують шість бригад «швидкої», у тому числі чотири — лікарські.

У нас скоро залишаться одні пенсіонери, не буде кому працювати. А після таких випадків бажання працювати в людей залишається ще менше. Ні культури, ні поваги, ні захисту, — зазначив Юрій Єйна.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...