Суд зберіг національний природний парк “Гуцульщина”

3 грудня колегія суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду постановила рішення в  справі за позовом Коломийської місцевої прокуратури до Пістинської сільської ради Косівського району (відповідача).

Справа стосується визнання протиправним та нечинним рішення відповідача від 17.06.2018, яким припинено господарську діяльність НПП “Гуцульщина” та здійснено розпорядження природними ресурсами парку шляхом передачі повноважень з охорони лісу іншому підприємству, інформує газета “Судова практика”.

Суд апеляційної інстанції прийшов до обгрунтованого висновку про те, що рішення Івано-Франківського окружного  адміністративного суду від 17.07.2019 слід скасувати та задовольнити апеляційну скаргу прокуратури Івано-Франківської області з огляду на таке.

Приймаючи судове рішення, колегія суддів виходила з того, що відповідно до норм чинного законодавства України, управління національними природними парками та прийняття рішень щодо їх створення, ліквідації та діяльності не входить до компетенції відповідача. Згідно зі статтею 53 Закону України “Про природно-заповідний фонд України”, рішення про створення національних природних парків приймаються Президентом України. Приймаючи оскаржуване рішення, відповідач вийшов за межі сфери власної компетенції та повноважень.

Суд першої інстанції помилково не врахував відсутність повноважень органу місцевого самоврядування (відповідача) на втручання у господарську діяльність юридичної особи публічного права (НПП “Гуцульщина”), а також на розпорядження землями  і природними ресурсами об‘єкту природно-заповідного фонду.

Національний природний парк «Гуцульщина» створений Указом Президента України від 14 травня 2002 року. Він розташований у межах Косівського району Івано-Франківської області, протяжність Парку з північного заходу на південний схід близько 29 км, а з північного сходу на південний захід — 20 км.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...