“Воювали, як бійці”: у мережі згадали про франківських медиків, як померли від COVID-19

У мережі згадали історії українських медиків з Івано-Франківської області Ігоря Ковалюка і Ігоря Закали, викликаних коронавірусом.

Про це пише OBOZREVATEL з посиланням на “КП в Україні”. Журналісти нагадали, що кожен п’ятий українець, що заразився коронавірусом, – лікар. Вони постійно в зоні ризику, адже воюють, як бійці.

58-річний франківчанин Ігор Ковалюк працював старшим лікарем, їздив по підстанціях і спілкувався з персоналом з самого початку пандемії, коли лікарня не була забезпечена засобами захисту. Після одного з чергувань Ковалюк почував себе погано, але зі зростаючою температурою він ще провів нараду по скайпу, постійно був на телефоні, не міг залишити роботу. Незабаром він отримав позитивний тест на COVID-19. У реанімації він пробув більше тижня і помер, не виходячи з коми.

Поховали Ігоря Ковалюка на місцевому кладовищі в Івано-Франківську, в закритій труні.

“Мій батько – мій герой… Я дякую Богові за такого тата, яким буду пишатися завжди, тому що він мав велике, просте, щире і любляче батьківське серце. І його батьківство не обмежувалося нами дочками, бо він намагався допомогти кожному. Моє серце завжди буде горіти любов’ю до нього!”, – написала в мережі дочка лікаря у Facebook.

В одній лікарняній палаті з Ковалюком лежав його колега і тезка Ігор Закала, відомий в області онкохірург. За словами родичів, він спочатку перехворів на звичайну застуду. Відчувши себе краще, він повернувся до роботи і, не зважаючи на карантин, приймав хворих, тих, які були після операцій або потребували термінового лікування.

Ймовірно, він заразився вірусом на робочому місці – більш того, близько 20 його колег з Прикарпатського онкоцентру теж захворіли.

У реанімації він боровся майже три тижні, при цьому кілька тестів на коронавірус були негативними. 13 травня Закала помер, не приходячи до тями. Лише зроблений посмертно тест на COVID-19 підтвердив наявність вірусу в організмі.

Заступник директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Ірина Кобельська розповіла, що виплат сім’ям медиків, які померли від коронавірусу, поки не передбачено.

“На жаль, поки немає встановленого порядку виплати певної допомоги таким сім’ям, але це передбачається в майбутньому, йдуть розмови про це, але про які суми мова – невідомо, – розповіла вона.

Читайте також: У померлого лікаря-терапевта з Франківська був коронавірус.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

  • ��������...
  • Loading...