Прикарпатського виробника за сумнівні масло та сир оштрафували майже на 3 мільйони гривень

Антимонопольний комітет України прийняв рішення у другому блоці справ, які були розпочаті після масштабного дослідження молочної продукції. Загальна сума штрафів, які були накладені на шістьох виробників, перевищила 111,5 мільйонів гривень. У списку виробників – компанія з Прикарпаття.

За результатами розслідування виявлено низку виробників, які виготовляли суміші з невідомими складниками та називали таку продукцію «маслом». Окремі ж бізнесмени вдавалися до заміни молочних жирів рослинними й у іншій продукції. Зокрема, Комітет виявив невідповідність жирів у складі твердих сирів, повідомляють у Антимонопольному комітеті України.

Такі «немасло» та «несир», окрім магазинів та ринків, могли потрапляти у школи, дитсадки, інтернати, лікарні, пансіонати, ВНЗ.

На жаль, для деяких виробників пріоритетом у діяльності є можливість здобути переваги перед іншими конкурентами та бажання збільшити свій дохід. Через це вони заплющують очі на порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, проявляють неповагу до споживача. А їхня продукція – навіть може становити загрозу здоров’ю людей.

З точки зору закону, вершкове масло та твердий сир є традиційними молочними продуктами, до складу яких не можуть входити жири та білки немолочного походження. При наявності будь-яких інших жирів, крім молочних, така продукція вже не може називатися ані «сиром», ані «маслом».

Серед оштрафованих виробників ТОВ «Іва-арт» (Івано-Франківська область) – 2 800 000 гривень.

Також оштрафували:

  • ДП «Старокостянтинівський молочний завод» (Хмельницька обл.) – 84 892 000 гривень.
  • ТОВ «Деражнянський молочний завод» (Хмельницька обл.) – 9 459 200 гривень.
  • ТОВ «Вівальді Д» (Дніпропетровська обл.) – 6 900 000 гривень.
  • ТОВ «Інтер-мол» (Дніпропетровська обл.) – 4 022 000 гривень.
  • ТОВ «ОМПК «Славія» (Сумська обл.) – 3 500 000 гривень.

Читайте також: Івано-Франківський молокозавод, де знайшли фальсифіковане масло, перевірятимуть ще.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...