Мед Атлант

Як цьогоріч колядували у Криворівні. ФОТО / ВІДЕО

У Криворівні – а її ще називають “серцем Гуцульщини” – не забувають про споконвічні традиції. І цьогоріч тут колядували.

Світлини гуцульської коляди оприлюднив у фейсбуку Віктор Романюк. Вони зроблені 7 січня.

Тут живуть справжні традиції. І це – прекарсно! Фантастичний отець Іван Рибарук! Я із захопленням слухав його чудову, дуже просту, дуже правдиву і дуже патріотичну проповідь. Він говорив про цінності, про мову, про війну. Гроші, що збирали біля церкви отець Іван із волонтерами буде вкладати в побудови невеличкої церкви на крайньому Сході України, там де війна. Щоб люди могли чути у своєму храмі українську і українською звертатися до Бога. Дякую, що є такі люди, – йдеться у дописі.

Відео цього дійства оприлюднив Назарій Тодорів:

Читайте також: Гуцульська коляда стане надбанням ЮНЕСКО.

“Люди кажуть, що у нас дуже гарно. Я кажу: “Ні, у нас найкраще”, – так про Різдво у селі Криворівня Верховинського району говорить у коментарі “Суспільному” настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ, отець Іван Рибарук. 

“Мене питалися люди, чи будемо цього року колядувати. Я відповідаю: “Люди забули, що нам старі гуцули казали: “Поки гуцули колядують, пишуть писанки і гріють діда (то в нас є такий звичай перед Великоднем, коли діти маленькі відвідують будинки людей, сповіщаючи про Великдень), до тих пір арідник буде закутий в кайдани. Ну ми ще арідника випускати не збираємося нікуди, тому ми йдемо колядувати як звично”, – каже отець.

В останні роки у Криворівні збільшилася кількість колядників, розповідає священник. За його словами, стільки колядників, як у цьому селі на Гуцульщині, немає ніде. Більше почала колядувати молодь.

“Кожного року, якщо брати суто колядників, які йдуть у колядницьких партіях, то від 110-120 чоловік було. Крім того, минулого року ми їздили на Схід. Цього року через карантин нам сказали не їхати, щоб не виникало якихось непорозумінь. Тому хлопці поїхали, поставили 13-ту каплицю на цей раз у Попасній і вже повернулися додому. Крім того, у минулих роках колядували в Америці, в Польщі, Німеччині, Києві, Львові, Франківську, Коломиї. Цього року ми вже колядували онлайн в “Харків-фест”, – розповів отець Іван Рибарук.

Читайте також: Як у радянські часи КДБ полювало на українських колядників.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...