На Прикарпатті найманим працівникам заборгували майже 25 млн грн

Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб у квітні 2018 році становив 7 тис 170 грн. Це у 1,9 рази перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати (3723 грн).

Найвищий рівень заробітної плати у квітні спостерігався в добувній промисловості і розробленні кар’єрів, на виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, на виробництві гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції, в сфері транспорту, де заробітки працівників перевищили середній показник по області у 1,6–1,8 рази. Найнижчі нарахування заробітної плати зафіксовано в сфері надання інших видів послуг, поштовій та кур’єрській діяльності (не перевищували 58,7% середнього показника по області), про це інформує Головне управління статистики.

Заробітна плата у квітні порівняно з березнем збільшилась на 3,1%, а відносно квітня 2017 року – на 25,7%.
Індекс реальної заробітної плати у квітні 2018р. порівняно з березнем 2018р. становив 102,2%, а відносно квітня 2017 року – 111,9%.

Заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області на 1 травня 2018 року становила 24,8 млн грн, що складає 1,8% фонду оплати праці, нарахованого за квітень 2018 рік, та 1% суми заборгованості по державі. Упродовж квітня заборгованість збільшилась на 1,9 млн грн, або на 8,3%.

Станом на 1 травня виник борг із виплати заробітної плати за рахунок коштів місцевих бюджетів і склав 1,1 млн грн.

У структурі загальної суми заборгованості 33,7% припадає на економічно активні підприємства, 66,3% – на підприємства, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Основна частина суми боргу із виплати заробітної плати припадає на підприємства промисловості (93,1%).

Читайте також: Дослідження показало, працівники яких сфер минулого року отримали приріст зарплат

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи:

Загрузка...
Loading...