Туркмену, підозрюваному у вбивстві студентки з Болгарії, незабаром зачитають вирок

На початку літа 2017 року франківські поліцейські тиждень розшукували студентку медичного університету Дішлі Еля Зію. 24-річна дівчина з Болгарії зникла 1 червня: пішла з дому і не повернулася. Хлопець болгарки, Ельдар Астанов, пояснював, що нічого не знає. Проте уже 12 червня тіло студентки знайшли у валізі в озері, що на Рогатинщині. Головного підозрюваного Ельдара Астанова у той же день затримали поліцейські. Хлопець “почав пригадувати”, що ж сталося насправді, але вину у вбивстві заперечував. Наступного дня прикарпатська поліція провела брифінг та розповіла те, що відомо. Опісля туркмену обрали міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на 60 днів. Проте з 14 червня минуло чималу часу і станом на сьогодні, 1 листопада, нічого невідомо щодо того, як тривають слідчі дії і чи скеровано справу до суду.

МІСТО звернулося з офіційним запитом в Головне управління Національної поліції в Івано-Франківську. У слідчому відділі повідомляють, що досудове розслідування здійснюється у кримінальному провадженні за фактом умисного вбивства громадянки Болгарії Дішлі Елі Зії, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.

На фото Дішлі Еля Зія

У цьому кримінальному провадженні оголошено про підозру за ч. 1 ст. 115 КК України громадянину Туркменістану Астанову Ельдару Бабаджанову, щодо якого слідчим суддею Івано-Франківського міського суду обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в Івано-Франківській установі виконання покарань № 12 (Ред. – вул. Коновальця).

На фото Астанов Ельдар

У вказаному кримінальному провадженні проведено значний обсяг слідчих (розшукових) дій. Зокрема, допитано потерпілого, свідків, призначено та проведено низку судово-медичних та криміналістичних експертиз, витребувано та отримано від окремих суб’єктів відомості, які мають значення для кримінального провадження, вжито необхідних заходів для всебічного, повного й об’єктивного дослідження обставин кримінального правопорушення, – йдеться у відповіді правоохоронців.

На даний час слідчим суддею Івано-Франківського міського суду строк тримання під вартою Астанова Ельдара Бабаджанова продовжено до 13 листопада 2017 року.

У зазначений термін згадане кримінальне провадження буде скеровано до суду з обвинувальним актом, – запевнили правоохоронці.

Довідково: з чого все почалося

24-річна студентка з Болгарії тимчасово проживала в Івано-Франківську, будучи студенткою 4-го курсу стоматологічного факультету ІФНМУ. Вона 1 червня пішла з дому та не повернулася. Подруга дівчини розповіла, що востаннє Еля Зію бачили в хлопця. Напередодні, 31 травня, студентка хотіла розлучитися з своїм хлопцем з Туркменістану. Опісля – зникла. У квартирі хлопця і дівчини правоохоронці провели обшук, але Еля Зію не знайшли. У поліцію друзі повідомили лише 5 червня, бо шукали самостійно. Від 5 червня тривають розшукові заходи правоохоронців. Майже тиждень правоохоронці шукали її всюди: опитували свідків знайомих і сусідів.

12 червня стало відомо, що поліцейські знайшли тіло дівчини на Рогатинщині. Серед головних підозрюваних – хлопець-іноземець Ельдар Астанов. Відтак, у той же день під міським відділком поліції зібралися друзі і знайомі підозрюваного. В причетність хлопця до злочину не вірять, попри те, що всі докази вказують на нього.

Напередодні в місті побував брат вбитої дівчини, який розповів нашим журналістам, що в непричетність її хлопця-одногрупника не вірить.

13 червня правоохоронці зібрали журналістів на брифінг, щоб розповісти подробиці жорстокого вбивства студентки з Болгарії, тіло якої знайшли в с. Світоч на Рогатинщині.

Пряма трансляція МІСТА з брифінгу:

14 червня в Івано-Франківському міському суді обрали запобіжний захід туркмену. Суд ухвалив застосувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів.

22 червня у суді розглянули апеляцію адвоката Тетяни Булін-Соколової , яка пропонувала змінити Ельдару Астанову запобіжний захід.

Апеляційний суд все-таки залишив без змін попереднє рішення та додав, що воно вже не підлягає оскарженню. Зазначимо, що максимальний термін покарання для Ельдара Астанова — 15 років за ґратами.

 

 

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...