На Прикарпатті “подарували нове життя” старій криївці вояків УПА. ФОТО

У лісовому масиві Підгірок, поблизу Калуської Центральної районної лікарні, урочисто відкрили реконструйовану криївку.

На цьому місці загинуло шестеро членів ОУН, яких закидали гранатами: Володимир Калиній (Артем), Іван Магас (Черемош), Степан Магас (Благий), Зеновій Табачук (Вітер), Данило Когут (Хмара), Іван Лилак (Олексій), пишуть Вікна.

Операція зі знищення підпільної групи ОУН відбулася о восьмій годині ранку 6 вересня 1945 року за участю бійців першої стрілецької роти гарнізону військ НКВС міста Калуша під командуванням лейтенанта Внукова.

Історична криївка майже повністю розклалася, коли її відкопали дослідники. Через те, що криївка була підірвана зсередини, туди потрапили ґрунтові води і у підсумку деревина струхлявіла. У 1945 році у знайденій криївці загинули шестеро молодих членів ОУН. Дослідники переконані, що загибелі повстанців передував бій з агентами НКВС. На місці розкопок відшукали гільзи, кулі та навіть фрагменти зброї.

Окрім самої криївки, у лісі неподалік неї встановили пам’ятний хрест із граніту із викарбуваними іменами загиблих у 1945 році шістьох повстанців. Його висота понад два метри. За кількадесят метрів звідти облаштували ще і повстанське джерело “Богуна”.

У неділю, 10 вересня, у Підгірках урочисто освятили відновлену криївку і пам’ятний гранітний хрест. Участь в урочистостях взяли рідні загиблих. Зокрема, Оксана Табачук відзначила:

Наша родина вдячна всім причетним до нинішнього заходу. Відновлення повстанської криївки — приклад спільної роботи людей, для яких словосполучення “Незалежна Україна” має особливе значення.

Читайте також: Коли соняшники тхнуть смертю: історія з іловайського котла

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи:

Загрузка...
Loading...