Мед Атлант

Суд туркмена, який обвинувачений у вбивстві студентки, перенесли. ФОТО

Сьогодні, 15 березня, в Івано-Франківському міському суді розпочалося засідання у справі Ельдара Астанова, якого підозрюють у вбивстві болгарської студентки. До зали суду доставили самого обвинуваченого.

Додамо, що справу мають заслухати по суті, бо минулого разу перенесли через відсутність перекладача. Нагадаємо, підготовче слухання справи відбулося з сьомого разу. Окрім цього, суд застосував до уже обвинуваченого запобіжний захід — тримання під вартою до 13 квітня. 

Справу слухає колегія суддів у складі Руденка (головуючий суддя), Зеленко та Деркач. В суді присутні уже два перекладачі. Також захисник Шкварок і прокурор Боровик.
Проте адвокат обвинувачено каже, що не може захищати Астанова, бо той підписав договір з іншим захисником. Сам ж туркмен не може чітко пояснити, хто ж його має захищати. Каже, що той інший захисник всього лише консультант.
У суді обвинуваченому повідомили, що такого поняття, як консультант немає. Тому якщо підписаний договір з адвокатом, то державний захисник не може його захищати у цій справі. Колегія суддів вирішила перенести слухання справи по суті, щоб інший захисник ознайомився з справою.
Слухання справи перенесли на 20 березня.

Довідка: з чого все почалося

24-річна студентка з Болгарії тимчасово проживала в Івано-Франківську та навчалася на 4-му курсі стоматологічного факультету ІФНМУ. Вона 1 червня пішла з дому та не повернулася. Подруга дівчини розповіла, що востаннє Еля Зію бачили в хлопця. Напередодні, 31 травня, студентка хотіла розлучитися з своїм хлопцем з Туркменістану. Опісля – зникла. У квартирі хлопця і дівчини правоохоронці провели обшук, але Еля Зію не знайшли. У поліцію друзі повідомили лише 5 червня, бо шукали самостійно. Від 5 червня тривають розшукові заходи правоохоронців. Майже тиждень правоохоронці шукали її всюди: опитували свідків знайомих і сусідів.

12 червня стало відомо, що поліцейські знайшли тіло дівчини на Рогатинщині. Серед головних підозрюваних – хлопець-іноземець Ельдар Астанов. Відтак, у той же день під міським відділком поліції зібралися друзі і знайомі підозрюваного. В причетність хлопця до злочину не вірять, попри те, що всі докази вказують на нього.

Напередодні в місті побував брат вбитої дівчини, який розповів нашим журналістам, що в непричетність її хлопця-одногрупника не вірить.

13 червня правоохоронці зібрали журналістів на брифінг, щоб розповісти подробиці жорстокого вбивства студентки з Болгарії, тіло якої знайшли в с. Світоч на Рогатинщині.

Пряма трансляція МІСТА з брифінгу:

14 червня в Івано-Франківському міському суді обрали запобіжний захід туркмену. Суд ухвалив застосувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів.

22 червня у суді розглянули апеляцію адвоката Тетяни Булін-Соколової , яка пропонувала змінити Ельдару Астанову запобіжний захід.

Апеляційний суд все-таки залишив без змін попереднє рішення та додав, що воно вже не підлягає оскарженню. Зазначимо, що максимальний термін покарання для Ельдара Астанова — 15 років за ґратами.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...