Мед Атлант

Герус розповів, з яким навантаженням працює Бурштинська ТЕС

На Бурштинській теплоелектростанції працює 7 енергоблоків, які в основному працюють на експорт в Угорщину – наразі це найбільша діюча ТЕС в Україні.

Про це написав голова Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус у Facebook, пише “Укрінформ”.

“Вимушений простій” – це коли ніякого простою немає, коли і надалі, як і раніше, на Бурштинській ТЕС працює 7 енергоблоків, які в основному працюють на експорт в Угорщину. На сьогодні це найбільша працююча ТЕС в Україні”, – написав Герус.

Він нагадав, що місяць тому “ДТЕК Західенерго” заявила про вимушену зупинку Бурштинської ТЕС.

Нібито через “імпорт електричної енергії із РФ та Білорусі”, що само по собі абсурдно, бо Бурштинська ТЕС знаходиться у Бурштинському енергоострові, куди е/е із РФ та Білорусі не може потрапити навіть теоретично. Подібна ситуація і на Добротвірській ТЕС (Львівська область). Там також “вимушений простій”, хоча як і раніше працює 2 блоки на експорт у Польщу”, – заявив голова комітету.

Нагадаємо, у листопаді 2019 року ДТЕК заявила про простій частини Бурштинської ТЕС як єдину можливість для запобігання повного припинення діяльності ТЕС. Відтак працівників Бурштинської ТЕС перевели на 4-денний робочий тиждень.

У ДТЕК Енерго МІСТУ повідомили, що інформація про Бурштинську ТЕС, яка розповсюджена  Андрієм Герусом, недостовірна.

В склад ДТЕК Західенерго входить три станції – Бурштинська ТЕС (12 блоків), Добротвірська ТЕС (4 блока), Ладижинська ТЕС (6 блоків в роботі і 2 в консервації). При цьому середня кількість блоків у роботі в грудні наступна: Бурштинська ТЕС – 6,4 блока, Добротвірська ТЕС – 2 блока, Ладижинська ТЕС – 1,3 блока.

Тобто ці станції зараз працюють в половину своїх потужностей. Причини такої роботи – несприятливі умови на ринку електроенергії.

Бурштинська ТЕС змушена працювати в основному вночі, коли прайс-кепи і споживання низькі. У цей час робота станції навіть не покриває собівартості виробництва електроенергії. Вдень, коли прайс-кепи вищі, віддають перевагу імпортній електроенергії зі Словаччини. Як результат, в грудні 2019 порівняно з груднем 2018 виробництво електроенергії Бурштинської ТЕС скоротилося на 35%.

“Через відсутність попиту на електроенергію і затребуваності в системі, Бурштинська ТЕС змушена виводити частину персоналу в простій.  Про це своєчасно були проінформовані місцеві і центральні органи влади. Виведення частини персоналу в простій не означає, що вся станція виведена в простій. Оперативний персонал в простій і з простою виводиться залежно від завантаження блоків. У постійному простої працівники КТЦ БуТЕС не перебувають взагалі. Станція забезпечує наявність персоналу для обслуговування блоків, які знаходяться в роботі. Відповідно до КЗпП і колективних угод, за всіма співробітниками, виведеними в простій, зберігається 2/3 окладу. Незважаючи на простій, енергетики продовжують отримувати постійний дохід і зберігати робочий стаж. Частковий простій персоналу не вплине на енерго- і теплопостачання регіонів”, – йдеться у коментарі.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...