В Україні різко подорожчала картопля через нерегулярність поставок

До кінця третього тижня березня оптові ціни на картоплю в Україні зросли майже наполовину через нерегулярність поставок.

Про це повідомила прес-служба аналітичної платформи EastFruit, пише “Уніан“.

“На сьогодні ціни на картоплю сформувалися в діапазоні 8-10 грн/кг, що в середньому на 43% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня”, – йдеться в повідомленні.

На думку експертів проекту, підвищити ціну на картоплю фермерам вдалося на тлі значного скорочення запасів в оптових компаній і роздрібних мереж, тоді як поставки із західних областей України, як і раніше ускладнені.

“У зв’язку з санітарно-епідеміологічною ситуацією в країні поставки картоплі з господарств ведуться нерегулярно. З цієї ж причини дещо скоротилося надходження імпортної продукції з Білорусі та РФ. В результаті пропозиція на ринку скоротилася, що в умовах зрослого попиту призвело до подорожчання картоплі”, – сказано в повідомленні.

Згідно з повідомленням, представники гуртових компаній сподіваються, що з відновленням постачань із західних областей країни ціна знову знизиться до колишнього рівня, однак фермери розраховують вести продажу надалі в такому ж ціновому діапазоні, як і сьогодні.

“Більш того, деякі виробники заявляють про намір підіймати ціни на картоплю і далі. За їх словами, запаси якісної картоплі в західних регіонах країни також закінчуються, тому попит на продукцію буде в перспективі тільки зростати, завдяки чому буде підвищуватися і ціна”, – підкреслюють експерти.

Також наголошується, що ціна на картоплю в Україні на цей час в середньому на 46% вище, ніж рік тому.

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...