Мед Атлант

Помер найстаріший майданівець Микола Пасічник

Сьогодні Україна отримала сумну звістку. У Ладижині помер Микола Пасічник, який став відомим на всю країну під час подій на Майдані у столиці.

Про це повідомила у фейсбук Людмила Головашич, передає Вінницький новинний портал “20 хвилин”.

Пішов з життя Микола Пасічник… Маленький чоловік з великим серцем і безмежною любов‘ю до України! Вся Україна дізналася про нього, коли його беззахисного і старого побили беркутівці, бо поїхав у столицю, аби стати в ланцюг єдності України, — йдеться у повідомленні.

Найстаріший революціонер Майдану Микола Пасічник з Ладижина став відомим на всю країну після його арешту «беркутівцями». Тоді його показали по багатьох каналах телебачення.

У день Соборності України, 22 січня, дід приїхав у столицю. Каже, кожного року на це свято приходить на Софіївську площу. Цього разу мав намір взяти участь у святковій ході. Час її проведення перенесли з 11.00 на 16.00. Пан Микола пішов на Майдан.

Там спілкувався з людьми. Раптом  почув оголошення по гучномовцю, що на Грушевського «Беркут» прорвав оборону мітингувальників, і їм потрібна допомога. Добровольці поспішили за вказаною адресою. Слідом за ними пішов наш земляк. Там йому і дісталося від «Беркута». Діда вдарили палицею по голові і непритомного затягли в «автозак». Коли прийшов до тями, побачив, що поруч з ним козак Гаврилюк, той самий, якого на морозі роздягли «беркутівці» і збиткувалися над ним.

Пана Миколу тримали під вартою в Оболонському слідчому ізоляторі Києва. Його звинувачували в тому, що нібито у сумці знайшли пляшки з «коктейлем» Молотова. Насправді там був великий кусень сала. Дід привіз гостинець синові, який проживає у Києві. Пізніше віддав сало міліціонерам у СІЗО.

Через деякий час тримання під вартою, коли здоров’я чоловіка погіршилося, майданівці добилися заміни тримання під вартою на домашній арешт. А вже після перемоги Майдану нашого земляка виправдали у суді. Микола Пасічник тривалий час лікувався у Києві, дали про себе знати удари міліцейською палицею по голові.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...