Втрати окупанта станом на 281 день війни

89440
Особовий склад
280
Літаків
261
Гелікоптерів
2915
Танків
5877
ББМ
1904
Артилерія
210
Засоби ППО
395
РСЗВ
4441
Автомобільна техніка та цистерни з ПММ
1562
БПЛА
16
Кораблі та катери
Купити квартиру в Івано-Франківськ

Івано-Франківськ взяв кредитів на 5 мільйонів євро та 300 мільйонів гривень

За час каденції міської ради VII скликання (2015-2020 рр.) Івано-Франківськ взяв кредитів на суму п’ять мільйонів євро та 300 мільйонів гривень.

Про це у відповіді на запит від Суспільного Карпати повідомила начальниця фінансового управління міськради Вікторія Сусаніна.

Зокрема, один мільйон євро взяли у 2016-му році від Північної екологічної фінансової корпорації “НЕФКО” на термін 9 років з плаваючою відсотковою ставкою та маржею – 6,25 % річних.

За рік – у 2017-му – у цієї ж корпорації взяли чотири мільйони євро кредиту на тих самих умовах.

У 2018-му році до міського бюджету залучили 300 мільйонів гривень (у формі емісії облігацій внутрішніх місцевих позик).

Як зазначають у документі, усі розрахунки по кредитах виконуються вчасно.

Доцент кафедри теоретично-прикладної економіки Прикарпатського національного університету Сергій Васильченко вважає, що всі місцеві громади ростуть за рахунок запозичень. Він порівнює це з місцевим бізнесом, якому для розвитку потрібні кредити.

Наше місто позичає гроші у фонді “НЕФКО”, і це вважається добре. Подумайте самі, щоб побудувати місто, інфраструктуру, дороги – треба великі гроші. І виділити їх з бюджету дуже важко, – каже Сергій Васильченко. – Є оптимістичні очікування. І цілком було виправдано на кінець минулого року брати ще кредит. Я не вважаю, що це була надзвичайно ризикована справа. Навпаки, міста України критикують, що вони не беруть кредити, мало розвиваються і не використовують потенціал для розвитку територіальних громад.

Івано-Франківськ візьме у позику ще 500 мільйонів гривень. 23-го липня виконком Івано-Франківської міської ради ухвалив рішення про визначення переможця відбору послуг з андеррайтингу для випуску облігацій внутрішньої місцевої позики.

Вікторія Сусаніна повідомила Суспільному, що гроші з останньої позики підуть на фінансування соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

Loading...