В Івано-Франківську відкрили музей спорту. ВІДЕО

Кросівки, одяг, медалі, пояси та інші спортивні експонати – в Івано-Франківську відкрили музей спорту. Його облаштували до 80-річчя коледжу фізичного виховання. На першій спортивній експозиції представили речі учасників олімпіад, призерів чемпіонатів Європи та України.

Один з ініціаторів створення музею, викладач Івано-Франківського коледжу фізичного виховання Михайло Верес розповів, що зараз працюють над тим, щоб заклад отримав офіційний статус. Експозицію планують постійно оновлювати, повідомляє Суспільне Карпати.

В Івано-Франківську відкрили музей історії спорту

На сьогоднішній день ми, наприклад, маємо три футболки випускників коледжу, які є гравцями зібрної команди України з футзалу. Ми маємо футболку Яремчука, в якій він грав за збірну України. Є номери, під якими виступала Тетяна Ляхович на Олімпійських іграх. Маємо, наприклад, книжку Тараса Франка, яка не видавалася. Маємо кросівки, в яких бігав на Олімпійських іграх Сергій Осович, – розповів Михайло Верес.

В Івано-Франківську відкрили музей історії спорту

Майстер спорту України міжнародного класу, чемпіонка світу та Європи серед юніорів та учасниця Олімпійських ігор в Афінах Неля Непорадна говорить, що тренувалася зі своїми кумирами – Сергієм Осовичем та Романом Вірастюком.

Тут відбулося моє становлення як спортсменки, як особистості. І для мене дуже приємно, що сьогодні тут відкривається такий музей слави. Студенти тут побачать, хто де навчався, чого досягали студенти у той час. Це допоможе їм досягати успіху, – зазначила Неля Непорадна.

В Івано-Франківську відкрили музей історії спорту

Директор коледжу фізичного виховання Любомир Пасічняк розповідає, що ювілей коледж відсвяткував сьомого серпня. Проте через карантинні обмеження урочистості перенесли.

За цей час у нас було більше 20-ти тисяч випускників. Серед них – 12 учасників Олімпійських ігор та двоє Паралімпійських ігор. У коледжі зараз працює 19 кандидатів наук, два майстри спорту міжнародного значення. У 2012-му році коледж став підрозділом національного університету (ред. – Київського національного університету фізичної культури та спорту). Це відкрило нам широкі можливості. По-перше, ми покращили якість освіти. Серед студентів нашого коледжу є 32 члени збірної команди України, – додав Любомир Пасічняк.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...